banner464

Adana’ya Kuvars Fabrikası Kuruluyor

Türkiye’de mevcut 3 kuvars plaka üretim fabrikasına bir yenisi daha eklendi. Sektördeki 4. baca Adana’da tütmeye hazırlanıyor.Merkezi Adana’da bulunan ve Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 25 yıldır mermer, granit atölyeleriyle hizmet...

Adana’ya Kuvars Fabrikası Kuruluyor

Türkiye’de mevcut 3 kuvars plaka üretim fabrikasına bir yenisi daha eklendi. Sektördeki 4. baca Adana’da tütmeye hazırlanıyor.Merkezi Adana’da bulunan ve Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 25 yıldır mermer, granit atölyeleriyle hizmet...

10 Aralık 2014 Çarşamba 13:02
81 Okunma
Adana’ya Kuvars Fabrikası Kuruluyor
Türkiye’de mevcut 3 kuvars plaka üretim fabrikasına bir yenisi daha eklendi. Sektördeki 4. baca Adana’da tütmeye hazırlanıyor.

Merkezi Adana’da bulunan ve Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 25 yıldır mermer, granit atölyeleriyle hizmet veren Bizim Mermer ve Granit Limited Şirketi, çeyrek asırlık tecrübesini kuvars plaka üretimi yapacak dev bir fabrikayla taçlandırıyor. Atölyeler zincirine fabrika halkası ekleyerek büyük bir hamle yapan Bizim Mermer ve Granit Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yazlamaz, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde kaba inşaatı biten fabrikayı kısa sürede üretime geçirmeyi hedefliyor.

ÜSTÜN TEKNOLOJİ İLE KÜRESEL REKABET

Yazlamaz’ın verdiği bilgilere göre, kuvars plaka üretim fabrikası Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) 22 dönümlük açık alanda 6 bin 500 metrekarelik kapalı alanda inşa ediliyor. Hammaddesi kuvars ve türevleri olan fabrikada işlenecek madenler; mutfak, banyo, merdiven, zemin, duvar gibi daha pek çok alanda en yeni tasarımlarla modern yaşamın şıklığını yansıtacak. Fabrikada kurulacak üstün teknoloji parkı, kaliteli üretimle birlikte küresel rekabete de imkan sağlayacak.

İTHALAT-İHRACAT VE CARİ AÇAĞA ETKİSİ

Fabrika kurma düşüncesini hayata geçirmiş olmaktan hayli mutlu olan Levent Yazlamaz, “Öncelikle, bu fabrikayı Adana’da kuruyor olmaktan mutluyum. Adanalı merkezli bir firma olarak elbette önceliğimiz Adana’dır, Mersin’dir, Hatay’dır, Osmaniye’dir, Kahramanmaraş’tır, Gaziantep’tir. Çünkü biz bu bölgenin insanıyız. İstihdam oluşturmak, ithalat yerine ihracat yapacak olmak ve böylece özellikle sektörle ilgili cari açığın kapatılmasına bir nebze de olsa katkı sunmak ayrı bir mutluluk kaynağıdır” dedi.

YATIRIM İÇİN TEŞVİKLER ÇOK ÖNEMLİDİR

Büyük bir yatırıma atılan imzada devletin sunmuş olduğu teşvik politikasının da önemine vurgu yapan Yazlamaz, “Şayet teşvik olmasaydı böyle bir büyük yatırıma girmemiz mümkün değildi. Yatırım şartlarının müsait olması kararımızı olumlu etkiledi ve cesaretimizi artırdı. Gerek istihdamda ortaya çıkan yükün, gerekse vergi yükünün, yatırımcı ayağa kalkana kadar geçici bir süre için de olsa hafifletilmesi gibi bir çok teşvik imkanı, yatırımcıları cezbeden önemli unsurlardır. Bunlar doğru tasarruflardır ve takdir ediyoruz. Allah Devletimize zeval vermesin, milletimizin birliği ve kardeşliği daim olsun. Bu vesileyle, yatırım yerinin belirlenmesi konusunda bize rehberlik eden, bizi teşvik eden Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü Bey’e ve Bölge Müdürü Mustafa Keskin Bey’e de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar