banner464

Ak Parti Karaisalı İlçe Başkanı Işık Güven Tazeledi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karaisalı İlçe Başkalığına yeniden Ünal Işık seçildi.AK Parti Karaisalı İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Karaisalı Düğün Salonu’nda yapıldı. Kongreye, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan,...

Ak Parti Karaisalı İlçe Başkanı Işık Güven Tazeledi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karaisalı İlçe Başkalığına yeniden Ünal Işık seçildi.AK Parti Karaisalı İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Karaisalı Düğün Salonu’nda yapıldı. Kongreye, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan,...

14 Kasım 2014 Cuma 20:18
128 Okunma
Ak Parti Karaisalı İlçe Başkanı Işık Güven Tazeledi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karaisalı İlçe Başkalığına yeniden Ünal Işık seçildi.

AK Parti Karaisalı İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi Karaisalı Düğün Salonu’nda yapıldı. Kongreye, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, İl Koordinatörü İsmail Bilen, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Özmansur, Hasan Aydın, Gökhan Özkök, AK Parti ilçe başkanları, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan, AK Parti eski il ve ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda partili ve davetli katıldı.

Kongrede konuşan AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, siyasetin bir yarış olduğunu belirterek, “Biz yüzde 100 oy oranı için yarışacağız. İnşallah önümüzdeki 2015’de, Karaisalı’mız şampiyonluğunu yine devam ettirir ve Adana’nın en iyi ilçesi olur. Bundan hiçbir endişem yok” diye konuştu.

“KARAİSALI TEŞEKKÜRÜ HAKETTİ”

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ise, “Karaisalı, Adana’nın ilçeleri arasında teşekkürü en fazla hak eden ilçemizdir. Alnının teriyle teşekkürü hak etmiştir. Ben de genel başkanım adına, teşkilatlarım adına, Karaisalı ilçemize, siz değerli hemşerilerime teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, yeni Türkiye’nin inşasında, yeni Türkiye’nin ayak seslerinin duyulduğu, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak denilecek Türkiye’nin inşasında Karaisalı Adana’mızın yüz akı olmuştur. Karaisalı ortaya koymuş olduğu yüzde 65 oy oranıyla mensubu bulunmaktan gurur duyduğumuz bu davanın liderine hak ettiği desteği vermiştir. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Karaisalı’nın Adana’nın en yüksek oyunu vermiş ilçesi olmanın yanında Türkiye ortalamasının da oldukça üstü olduğunu belirten Yeni, “Fakat bunun daha da iyisi yok mu? Ben inanıyorum ki Karaisalı da bunun daha iyisi, daha da yükseği var. 2014’de, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya koyduğunuz yüzde 65 oy oranı bence artık Karaisalı için asgari yüzde 75 olacak. Karaisalı’ya yüzde 75 yakışır. Ben inanıyorum ki bugün tazelenen ve yenilenen yönetimle ilçe başkanımızın enerjisi birleştiğinde Karaisalı teşkilatımızın ortaya koyacağı çalışma ve çapa Karaisalılı hemşerilerimizin teveccühüyle ve Allah’ın izniyle 2015 genel seçimlerinde bu ilçe yine birinci olacak. Ama bu defa yüzde 75’le birinci olacak” ifadelerini kullandı.

AK Parti Karaisalı İlçe Başkanı Ünal Işık da kongreye katılanları selamlayarak, “Bu ilçe halkı her zaman birçok şeye öncülük etmiştir. Kurtuluş savaşında, mücadelenin öncülüğünü Adana ilinde Karaisalı ilçesi başlatmıştır. Yeni Türkiye’nin kurulmasında da yüzde 65.11 gibi oy oranıyla yine yeni Türkiye’nin temel taşlarını ve harçlarını bu ilçe koymuştur” dedi.

Coşku içerisinde geçen kongreye, mevcut Başkan Ünal Işık’ın hazırladığı tek listeyle gidildi. Kongrede 257 delege oy kullandı. 4 oy geçersiz sayıldı. 253 delegenin oyunu alan Başkan Ünal Işık, yeniden AK Parti Karaisalı İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

"Mahmut Çakmak, Orhan Kartopu, Ahmet Damaksız, Etem Kuşcu, Orhan Adıgüzel, Harun Aldatmaz, Ali Solak, Ali Şen, Şenda Öveç, Ahmet Vefik Çopuroğlu, Cavit Namdar, İsmet Karacaoğlu, Melike Gülen, Ahmet Sapmaz, Ahmet Gelen, Şemdettin Aladağ, Sıdıka Işık, Mustafa Kuşdemir ve Ökkeş Karadağ."

Yorumlar