banner464

Dev Yatırımın Kavşak Projesi Çelikcan’dan

Adana’nın en büyük yatırımlarından biri olan 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi için yapılacak kavşağın projesini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hazırlayacak.Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Adana Valisi...

Dev Yatırımın Kavşak Projesi Çelikcan’dan

Adana’nın en büyük yatırımlarından biri olan 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi için yapılacak kavşağın projesini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hazırlayacak.Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Adana Valisi...

11 Kasım 2014 Salı 14:20
75 Okunma
Dev Yatırımın Kavşak Projesi Çelikcan’dan
Adana’nın en büyük yatırımlarından biri olan 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi için yapılacak kavşağın projesini Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hazırlayacak.

Adana İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Adana Valisi Mustafa Büyük öncülüğünde DSİ 6. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri’nde Adana Şehir Hastanesi için yapılacak kavşak modelinin belirlenmesi için toplantı yapıldı. Toplantıya TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, AK Parti Adana Milletvekili M. Şükrü Erdinç, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Şaban Acar, üstlenici firma yetkilisi ve diğer yetkililer katıldı.

PROJEYİ ÇELİKCAN HAZIRLAYACAK

Toplantıda Adana’nın tarihindeki en büyük kamu yatırımlarından biri olacak Adana Şehir Hastanesi için yapılacak kavşak çözüm çalışmaları masaya yatırıldı. Kuzeyinde Çukurova Üniversitesi ve Balcalı Hastanesi, yapımı devam eden 33 bin kişilik stadyum, güneyinde inşaatı devam eden Bölge İstinaf Mahkemesi ve Adliye Sarayı, güneydoğusunda 606 yataklı yeni Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bulunan kavşak, Tarsus- Adana- Gaziantep (TAG) otoyol çıkışı ve Mithat Özhan Bulvarı’nın kesiştiği noktaya yapılacak.

Toplantı sonunda Karayolları eski Genel Müdür Yardımcısı İnşaat Mühendisi Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tarafından ‘Adana için en iyisi’ ilkesiyle alternatif kavşak projeleri hazırlanmasına karar verildi. Başkan Çelikcan öncülüğünde hazırlanacak yeni kavşak projeleriyle birlikte yakın zamanda yeni bir toplantı yapılacak ve karar verilen kavşak projesi üzerinde çalışmalara başlanacak.

MİLLETVEKİLİ ÜNÜVAR BİLGİ VERDİ

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana’nın tarihindeki en büyük kamu yatırımlarından birini kazanacağını kaydetti. Kampüsün, 6 tane hastaneden oluşacağını belirten Ünüvar, toplamda bin 550 yatak kapasitesi olacak olan yatırımın, 328 dönümlük bir alan üzerine yapılacağını söyledi. Ünüvar, "Toplamda 570 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak tesiste, her hasta başına 179 metrekarelik kapalı alan düşecek. Yaklaşık 1 milyar 30 milyon liralık maliyeti olacak olan tesisin, Adana’nın Ortadoğu’nun ‘sağlık üssü’ olma konumunu güçlendirecek" dedi.

Kampüste 182 yataklı onkoloji hastanesi, 349 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 285 ve 299 yataklı 2 genel hastane, 185 yataklı kardiyoloji ve KVC hastanesi, 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, teşhis ve tedavi üniteleri ile ilik nakil merkezi yer alacak.

Yorumlar