Emniyetten ‘okul Geçidi Görevlisi’ Kursu

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak, “Okul Geçidi Görevlisi” kursu düzenlendi.11-14 Kasım 2014 tarihleri arasında, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun...

banner491
Emniyetten ‘okul Geçidi Görevlisi’ Kursu
banner567
Adana İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak, “Okul Geçidi Görevlisi” kursu düzenlendi.

11-14 Kasım 2014 tarihleri arasında, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi doğrultusunda düzenlenen kursta, 7 öğrenci, 69 öğretmen ve 3 veliye teorik ve uygulamalı olarak trafik eğitimi verildi. Kursun ardından adlarına düzenlenen kimlik kartı ile okul geçidi görevlisi olarak görevlendirdiler.

“OKUL GEÇİDİ GÖREVLİLERİ, TRAFİK POLİSİ KADAR YETKİLİDİR”

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, sürücülere okul geçidi görevlilerinin trafik polisi kadar yetkili olduğunu belirterek, şu uyarılarda bulundu:

“Okul geçidi görevlileri, görevli oldukları okul önlerinde bulunan okul geçitlerinde, öğrencilerin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçişlerini ve okul giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla taşıt trafiğini gerektiğinde durdurma yetkilerine sahiptirler. Taşıt sürücüleri okul geçitlerine yaklaşırken hızını mutlaka azaltmak ve okul geçidi görevlisinin vereceği işaret ve talimata uymak zorundadırlar. Trafiği sevk ve idare etmeye yetkili olan okul geçidi görevlilerinin ikaz ve işaretlerine uymayan sürücülere ise Karayolları Trafik Kanununun 47. maddesi (a) bendi gereğince 172.00 TL trafik idari para cezası uygulanacaktır.

Değerli sürücüler. Okul önlerinde görev alan okul geçidi görevlileri, trafik polisi kadar yetkilidir. Trafikte, yaşamak ve yaşatmak için lütfen daha fazla dikkat gösterelim.”

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535