Keçiboynuzu Planları Hazır

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Odun Dışı Ürünler Başmühendisliği, keçiboynuzu bitkisinde meyve hasadına konu envanter ve planlama çalışmalarını tamamladı.Kozan İşletme Müdürlüğü bünyesindeki Kozan, Acaryayla, Horzum İşletme Şeflikleri,...

banner491
Keçiboynuzu Planları Hazır
banner567
Adana Orman Bölge Müdürlüğü Odun Dışı Ürünler Başmühendisliği, keçiboynuzu bitkisinde meyve hasadına konu envanter ve planlama çalışmalarını tamamladı.

Kozan İşletme Müdürlüğü bünyesindeki Kozan, Acaryayla, Horzum İşletme Şeflikleri, Kadirli İşletme Müdürlüğü’nün Kadirli İşletme Şefliği ve Pos İşletme Müdürlüğü’nün Akören İşletme Şefliğinde yapılan envanter ve planlama çalışmalarıyla keçiboynuzunun yayılış alanı, meyve serveti ve hasat miktarları tespit edildi.

Başmühendislik tarafından yapılan çalışmalarda Pos, Kozan ve Kadirli jşletmelerinde olmak üzere toplam bin 862 hektar sahada yıllık bin 768 ton Keçiboynuzu serveti belirlendi.

Orman köylülerinin gelirlerinin artırılmasında önemli bir yer tutan keçi boynuzu, yöredeki 15 köyde toplam 200 haneye yıllık yaklaşık 5-6 bin lira gelir sağlıyor.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner546