banner629

Stk’lar Türkistanlılar Derneği’nde Buluştu

Adana’da, bazı sivil toplum kuruluşları Türkistanlılar Derneği’nde buluştuTürkistanlılar Derneği’nin düzenlediği istişare toplantısında, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan,...

banner491
Stk’lar Türkistanlılar Derneği’nde Buluştu
banner567
Adana’da, bazı sivil toplum kuruluşları Türkistanlılar Derneği’nde buluştu

Türkistanlılar Derneği’nin düzenlediği istişare toplantısında, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İmam Gazali Hiradağı, Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, yönetim kurulu üyeleri ve Türkistanlılar Derneği yönetimi ile üyeleri bir araya geldi.

Türkistanlılar Derneği Başkanı İlker Medeni, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bugün burada olup, toplantımıza şeref veren, Adana’mızın önde gelen oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve işadamlarıyla beraber olmanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Düzenledikleri toplantı ile Türkistan kültürünü yaşatmayı ve tanıtmayı amaçladıklarını belirten Medeni, “Bu etkinliğin bir başka amacı da, tüm dostlarımızla birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesidir. Türkistanlılar Derneği’nin diğer sivil toplum kuruluşları ve hemşehrilerimiz arasındaki birlikteliği sağlamak için bu tarz etkinlikler düzenliyoruz. Bunun yanında Türkiye’de yaşayan Türkistanlılar olarak, Türk Cumhuriyetler ile daima olumlu diyaloglar içerisinde, kültürümüzü geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bugün de bir örneğini yaşadığımız bu çalışmaları, daha da ileriye götürmek en önemli hedefimizdir” dedi.

Toplantıya katılan Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, “Sizlerin birlik ve beraberlik içerisinde olması, dernek olarak birlikte hareket etmeniz bizleri mutlu etti. Geleneklerinize sahip çıkıp, yaşatmanız, Türkiyemiz için gurur tablosudur” diye konuştu.

Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan ise, “Dernek çalışmalarınızı önemsiyorum ve sizleri tebrik ediyorum. Bugün, pilav günü etkinliğinize bizleri davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Şahin Bilgiç da, “Bugün Türkistanlılar Derneği’nde, Adana’nın sivil toplum kuruluşlarıyla ve başkanlarıyla beraber olmakla, güzel bir etkinliğe vesile olduğunuzu belirtmek isterim. Bu duyguyu bizlere yaşattığınız için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, “Görüyorum ki güzel bir topluluk var. Dernek çalışmalarınızı heyecanla takip ediyoruz. Böyle güzel ve memleketimize faydalı insanların burada, bir arada olması bizleri ayrıca mutlu etti” şeklinde konuştu.

Ülke ve kent geleceğiyle ilgili konuların da tartışıldığı etkinlik, misafirlere Türkistan pilavının ikram edilmesiyle sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner644

banner653

banner612

banner590