banner464

Vali Büyük, Saimbeyli Ve Feke’de İncelemelerde Bulundu

Adana Valisi Mustafa Büyük, periyodik olarak gerçekleştirdiği ilçe gezileri kapsamında Saimbeyli ve Feke’de çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ünsal Bulut, İl Emniyet Müdürü...

Vali Büyük, Saimbeyli Ve Feke’de İncelemelerde Bulundu

Adana Valisi Mustafa Büyük, periyodik olarak gerçekleştirdiği ilçe gezileri kapsamında Saimbeyli ve Feke’de çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ünsal Bulut, İl Emniyet Müdürü...

18 Aralık 2014 Perşembe 14:27
85 Okunma
Vali Büyük, Saimbeyli Ve Feke’de İncelemelerde Bulundu
Adana Valisi Mustafa Büyük, periyodik olarak gerçekleştirdiği ilçe gezileri kapsamında Saimbeyli ve Feke’de çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.

Vali Yardımcısı Ahmet Beyoğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ünsal Bulut, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve kamu kuruluşu temsilcilerinin de eşlik ettiği gezide ilk olarak, yapımına 2014 yılı Ekim ayında başlanan ve 2015 yılı sonunda tamamlanması planlanan 20 yataklı Entegre Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Mustafa Büyük, daha sonra Saimbeyli Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu’ndan ilçenin genel durumu, sorunları ve yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı.

Kaymakamlıktaki brifingin ardından Adana Vakıflar Bölge Müdürlüğünce tadilatı yapılan Merkez Camii inşaatını gezen Vali Büyük, Saimbeyli’deki temas ve incelemelerini İlçe Belediyesi ile sürdürdü. Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe ve Belediye çalışanlarını ziyaret eden Vali Büyük, görevinde başarılar dilediği Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe aracılığıyla tüm ilçe belediyelerine, “hizmetlerde yardım ve destek” mesajı verdi.

ESNAFI ZİYARET ETTİ, KİLİM DOKUDU

Vali Mustafa Büyük, Saimbeyli ilçesindeki gezi, inceleme ve temasları sırasında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kendisine iletilen talepleri ve beklentileri dinleyen Vali Büyük, ilçedeki bir esnafın “Açık Hava Müzesi” olarak adlandırdığı, nostaljik eşyaların ve yöresel ürünlerin satıldığı işyerini ziyaret etti. Daha sonra, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, kurslar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Mustafa Büyük, burada kilim dokudu. Renkli görüntülerin de yaşandığı ziyarette konuşan Vali Büyük, “Kamu kurum ve kuruluşları olarak, vatandaşa yönelik hizmetlerimizi de kilim dokur gibi gerçekleştirmeye kararlıyız. Çünkü vatandaşın mutluluğu, kaliteli hizmetlerden, yaşamı kolaylaştıran yatırımların yaşama geçirilmesinden geçer. Bu gerçekten hareketle, ilçelerimizde ve kent merkezinde bizlere iletilen eksikliklerin giderilmesi için, temas ve incelemelerimizi titizlikle sürdürüyoruz. Her açıdan daha gelişmiş ve yaşanılabilir bir Adana, hepimizin ortak paydası” görüşlerine yer verdi.

Vali Büyük, Saimbeyli ziyaretini yapımı yeni tamamlanan ve 2015 yılının ikinci yarısında eğitim ve öğretime açılması planlanan İmam Hatip Ortaokulu ile Saimbeyli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca 300 kişiye öğle yemeği verilen Aşevi, Hidro Elektrik Santrali ve İlçe Halk Kütüphanesi’ndeki incelemeleriyle tamamladı.

FEKE’DE TEMAS VE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi gösterileri arasında Saimbeyli’den ayrılan Vali Mustafa Büyük, Feke’de de çeşitli temas ve incelemelerde bulundu. Feke Kaymakamı İhsan Emre Aydın’ı makamında ziyaret eden ve brifing alan Vali Büyük, daha sonra Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel ve ilçedeki çeşitli kamu kurumlarının birim amirleriyle birlikte, Feke Anadolu Lisesi, Karacaoğlan ilk ve Ortaokulu, boş durumdaki eski Askerlik Şube Binası ve 20 yataklı Entegre Devlet Hastanesi’ni inceledi.

Yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Mustafa Büyük’ün Feke ziyareti, esnaf ve vatandaşlarla buluşmasıyla son buldu.

Yorumlar