Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından kongre tarihlerinin açıklanması sonrasında illerde de seçim süreci başladı.

Kongrelere giden bu süreçte Merkez İlçe Başkanlığı görevini gerçekleştiren Av. Ahmet Recai Evcen İl Başkanlığına, Örgüt ve Örgütlerden Sorumlu Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Mut Merkez İlçe Başkanlığına Aday olduklarını açıkladılar.

Yapmış oldukları açıklamada;

CHP Karaman İl Başkanı Adayı; Av. Ahmet Recai Evcen, “Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasinin kendi içinde uygulandığı bir partidir. Parti içi demokrasiyi uygulayan tek partidir.

Kongrelerimiz, kişilerin değil ilkelerin tartışıldığı, kararın örgütlerimizde olduğu süreçlerdir.

Önümüzde ki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisini Karaman’da örgütsel anlamda daha güçlü hale getirmek için Karaman CHP il Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.

Kongrelerin başladığı bu süreçte yol arkadaşım Mustafa Mut ile bu onurlu yola birlikte çıkıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini ve evrensel değerlerini benimsemiş bir partili olarak, Kuruluşun ve Kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin üyesi olma onurunu taşıyan genç siyasetçiler olarak partimizin birçok kademesinde görev yaptık.

Geleceği umutla örgütlemek üzere Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz.

İl ve Merkez ilçe kongrelerimiz partililerimizin katılımları ile demokrasi şölenine dönüştüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Daha örgütlü bir süreci Karaman’da tüm üyelerimiz ile birlikte inşa edeceğiz. Çıkmış olduğumuz bu yolda partililerimizin desteği bizlere güç verecektir.

Merkez İlçe Başkan Adayı Mustafa Mut; “ Öncelikle bu delege seçimleri ve örgüt seçimlerinin partimize hayırlı olmasını diliyorum.

Kökleri Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetine dayanan, Kuva-yi Milliye ruhu ile kurulmuş, bu memleketin taşında toprağında temelinde ayak izi ve alın teri olan kurucu genel başkanımız ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserimden biri diye tabir ettiği, Türkiye’nin onurlu geçmişi, aydınlık geleceği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Karaman Merkez İlçe Başkanlığına kongrede adayım.

Bu onurlu yolda İl Başkanı Adayı olan değerli yol arkadaşım Ahmet Recai Evcen ile birlikte yürüyecek, daha örgütlü bir anlayışı sağlayacağız.

Biz kurtuluşun ve kuruluşun partisi, Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Bizim liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür o yüzden hiçbir zaman umutsuzluğa yer yoktur.

İçe dönük değil dışa dönük halkın içinde halkla omuz omuza ve güçlü bir örgüt inşa etmek için çalışacağız. Önümüzdeki yerel seçimlerde bu anlayışla hareket ederek hep birlikte kazanacağız.

Ben siyasetteki yerimi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, kişilere, gruplara ve makamlara değil Cumhuriyet Halk Partisini yüceltmek, birlik ve beraberliği sağlamak Cumhuriyet Halk Partisi ailemi kucaklamak için alacağım. Bizler örgütümüzü halkımızı köylümüzü en iyi tanıyan ve halkımızla iyi iletişim kuran çözümler üretebilen parti üyeleri olduğumuzu düşünüyoruz. Tüm üyelerimizin desteklerini bekliyorum.