banner597

Afyonkarahisar’da Çöpler “0” Kilometre Araçlarla Taşınacak

Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği’ne bağlı belediyelerin ve köylerin evsel atıklarının taşıma ihalesini kazanan Park-Gün Taşımacılık İnşaat İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nin önümüzdeki üç yıl boyunca hizmet vereceği...

banner491
Afyonkarahisar’da Çöpler “0” Kilometre Araçlarla Taşınacak
banner567
Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birliği’ne bağlı belediyelerin ve köylerin evsel atıklarının taşıma ihalesini kazanan Park-Gün Taşımacılık İnşaat İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nin önümüzdeki üç yıl boyunca hizmet vereceği sıfır kilometre araçların tanıtımı yapıldı.

Kültürpark ve Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen tanıtım programına, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Çevre Hizmetleri Birlik Müdürü Mehmet Durak ve firma yöneticileri katıldı. Tam donanımlı ve özel dizaynlı araçların büyük beğeni kazandığı programda, Afyonkarahisar Belediyesi’nin çevreye duyarlı yönetim anlayışı bir kez daha vurgulandı. Durak, geçtiğimiz aylarda yapılan ihale sonucunda üç yıl süreliğine, evsel atıkların aktarma istasyonlardan Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’ne taşınmasını sağlayacak firmanın sıfır araçlarla hizmet vereceğini söyledi. Firmanın 8 çekici, 12 dorse ve 2 küvet tipi damperli dorseyle hizmet vereceğini belirten Durak, çevreye duyarlı olarak özel dizayn edilmiş araçların çöp sızıntı sularını akıtmayacağını kaydetti.

2009 yılından bu yana çok güzel işleyen çöp taşıma sistemine bir güzellik daha kattıklarını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise şunları söyledi:

"Daha önceki yıllarda aktarma istasyonlarından taşıma işlemi, 10-15 yaşlarından olan araçlarla yapılıyordu. Ancak son yapılan ihaleyle üç yıl süreliğine taşıma işlemini kazanan Park Gün firması, sıfır kilometre araçlarla bu işi yapacak. Çevreye zarar vermeyecek şekilde dizayn edilen bu araçlarla hizmet kalitesi bir kat daha artacak"

Açıklamaların ardından araçlar basına tanıtıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner601

banner612

banner590