banner741

banner590

Son Dakika
banner722

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Standı” Afyonkarahisar’da açıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Gezici İşkur Otobüsü, Afyonkarahisar’da stant açarak vatandaşları bilgilendirdi.Gezici İşkur Otobüsünü ziyareti sırasında Vali Tutulmaz’a...

AFYONKARAHİSAR 08.07.2017, 12:46
38
“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Standı” Afyonkarahisar’da açıldı
banner762

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Gezici İşkur Otobüsü, Afyonkarahisar’da stant açarak vatandaşları bilgilendirdi.

Gezici İşkur Otobüsünü ziyareti sırasında Vali Tutulmaz’a bilgiler veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Ahmet Karakaya; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ kapsamında 1,5 Milyon kişiye istihdam sağlamak ve 500 bin vatandaşımıza İş Başı Eğitim programıyla iş kazandırmaktır. Bu kapsamda ilimize yapılan çalışmalar sayesinde 7 bin 734 kişi işe başlamıştır. İş Başı Eğitim Programı kapsamında ise bin 702 kişi bu programdan faydalanmaktadır” dedi.

“2 milyon vatandaşımızın istihdam edilmesi planlamıştır”

Farkındalık oluşturmak ve vatandaşları bilgilendirmek üzere kurulan stantlar hakkında bilgiler alan Vali Mustafa Tutulmaz; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Milli İstihdam Seferberliği başlatılmıştır. Bu doğrultuda ülke düzeyinde 2 milyon vatandaşımızın istihdam edilmesi planlamıştır. 81 Vilayetimizde Valilerin takipleriyle başlayan bu çalışma ve faaliyetler devam etmektedir. İlimizde şu ana kadar belirlenen hedefleri yakalamak yönünde önemli başarılar elde edilmiştir. Bizler belirlenen hedeflerin üzerinde başarıları elde etmek adına en iyi şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Bizler kişilere iş ve aş temin ettiğimiz sürece huzur olur ve geleceğe daha emin adımlarla ilerleriz. Bu doğrultuda iş adamlarımızı bu istihdam seferberliğine katılmaya ve katkıda bulunmaya davet ediyorum. Zaten iş adamlarımız başlatılan bu seferberlik kapsamında teşvik ve desteklerden en iyi şekilde faydalanmaktadır. Bu kapsamda iş adamlarımız yatırımlarını artırma imkânı bulacak ve istihdam artacaktır. Afyonkarahisar’ımız istihdam açısından işsizliğin en az olduğu 5 ilden birisidir. Bu da bizim açımızdan sevindirici bir durumdur. İnşallah bu başarıyı artırmak adına, kamu görevlilerinin, iş adamlarımızın ve çalışanların üzerine düşen görevleri yerine getireceğine inanıyor, hayırlı ve uğurlu çalışmalar temenni ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
28°
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:26
Öğle 12:46
İkindi 16:14
Akşam 18:56
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@