“sultan Divani’yi Anma Ve 40 Hatimli Şifalı Aşure” Etkinlikleri 6 Kasımda Başlıyor

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen, “Sultan Divani’yi Anma ve 40 Hatimli Şifalı Aşure” etkinliklerinin bu yıl 6 Kasımda başlayacağı belirtildi.Konu ile ilgili Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan...

banner491
“sultan Divani’yi Anma Ve 40 Hatimli Şifalı Aşure” Etkinlikleri 6 Kasımda Başlıyor
banner567
Afyonkarahisar Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen, “Sultan Divani’yi Anma ve 40 Hatimli Şifalı Aşure” etkinliklerinin bu yıl 6 Kasımda başlayacağı belirtildi.

Konu ile ilgili Afyonkarahisar Belediyesinden yapılan açıklamada, etkinliklerin bu yıl 6 Kasımda başlayacağı ve 8 Kasımda sona ereceği bildirildi. 6 Kasım Perşembe günü ilkindi namazına müteakip Türbe (Mevlevi) Camiinde 40 hatip tarafından okunmuş aşure malzemeleri ile “40 Hatimli Aşurenin” harcının karılacağı ve daha sonra her birinin masrafının kentteki bir hayırsever tarafından karşılanan kazanlarda aşurenin pişirileceği kaydedildi. Bu yıl dağıtılmak üzere Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaklaşık 50 bin kişilik aşure hazırlanacağı öğrenildi. Aşurenin sadece kent merkezindeki dağıtım noktalarında değil, otogar ve şehir bağlantı yollarındaki yolcu ve sürücülere de ikram edileceği belirtildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581