Tbb 7. Su Ve Kanalizasyon İdareleri İstişare Toplantısı Sona Erdi

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 7. Su ve Kanalizasyon İdareleri İstişare Toplantısı’nda, kentlerin su ve kanalizasyon sorunları ve çözüm yolları masaya yatırıldı.Su, kanalizasyon ve atıksuda...

banner491
Tbb 7. Su Ve Kanalizasyon İdareleri İstişare Toplantısı Sona Erdi
banner567
Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 7. Su ve Kanalizasyon İdareleri İstişare Toplantısı’nda, kentlerin su ve kanalizasyon sorunları ve çözüm yolları masaya yatırıldı.

Su, kanalizasyon ve atıksuda gelinen son nokta ve yaşanan sorunlar 30 Büyükşehir belediye başkanlıklarının su ve kanalizasyon idarelerinin katılımıyla Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen çalıştayda masaya yatırıldı. 4 gün süren ve çalışma gruplarının oluşturulması ile başlayan çalıştayda Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından çocuklara yönelik 2013 yılında hazırlatılan "Mete ve Neşe Temiz Su Peşinde" isimli animasyon filmi izletildi. Katılımcılar tarafından büyük ilgiyle izlenen çizgi film diğer belediyeler tarafından talep edildi. Çalıştay’ın üçüncü gününde katılımcılar Akarçay Rekreasyon Alanı ve Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret etti. Tesiste incelemede bulunan Büyükşehir belediyeleri su kanalizasyon idarecileri tesisin temiz ve kokusuz olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Çalıştayda ayrıca Büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idareleri tarafından su, kanalizasyon ve atıksu konusunda yaşanan teknik ve idari sorunlar çalışma grupları tarafından tartışıldı. Çalıştay’da bu sorunların çözümü için yapılması gerekli yasal değişiklikler ve talepler tespit edildi. Su ve kanalizasyon idarelerinin sorunlarının tartışıldığı ve paylaşıldığı çalıştayın, bilgi alışverişi ve ortak hareket noktasında önemi bir fırsat oluşturduğu katılımcılar tarafından ifade edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590