Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Mersin’in ev sahipliğinde düzenlenen 1. Bölgesel Egemenlik Kupası yarışmalarında büyük erkekler kategorisinde mücadele eden Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Ahmet Bayrakçı, 110/125 skor ile girdiği finalde gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

Yine Karaman Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Halil Özgün veteranlar kategorisinde Türkiye 5’ncisi olurken, büyük erkeklerde Durmuş Ali Kaymaz yarışmayı 84’ncü sırada tamamladı.

Mersin’de düzenlenen yarışmada Karaman’ı başarıyla temsil eden sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Erdemli Atış Poligonunda 21 ilden 126 sporcunun katılımıyla 3 gün süren yarışmalarda gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi olan sporcumuz Ahmet Balkancı’yı başarısından dolayı kutluyorum. Atıcılık branşında güzel bir altyapı oluşumu içerisindeyiz. İnşallah buradan yetişen sporcularımızla daha büyük başarılara imza atarak, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.