Ahmet Sevimli: “Sudurağı'nın Yaşam Standartlarını Yükselteceğiz” Foto Galeri: Ahmet Sevimli: “Sudurağı'nın Yaşam Standartlarını Yükselteceğiz”

Hep birlikte daha güçlü, daha yaşanabilir bir Sudurağı inşa edeceğiz." diyen Sevimli, "Malumunuz Sudurağı beldemiz belediye başkanlığına aday adayı oldum. Doğrusu bunun için büyük bir heyecan içerisindeyim. Çünkü doğup büyüdüğüm ve halen yaşadığım ticaret yaptığım Sudurağı’na değerli hemşehrilerime hizmet etmek arzusundayım.

Bildiğiniz gibi genel seçimlerde Karaman milletvekili aday adayı olmuştuk. Bize nasip olmadı iki değerli arkadaşımıza nasip oldu. Ama biz sahadan çekilmedik. Milletvekillerimizin yanında son güne kadar çalışmaya devam ettik. Mevcut başkanımız Derviş Mehmet Ceyhan ağabeyimiz bu dönem aday olmayacağını duyurdu. Geldiğimiz bu süreçte de Sudurağı beldemizde de bir değişim hasıl olunca belediye başkanlığına aday olduk.

Bu büyük sorumluluğun farkındayım ve bu şehre karşı duyduğum sevgi ve sorumluluk hissi, beni bu yolda ilerlemeye sevk etti.

Sudurağı, samimiyet kokan sokakları, sıcakkanlı insanları ve birlikte yaşama kültürüyle dolu bir belde. Ancak, her ne kadar güzel olsa da Sudurağımız coğrafi konum olarak yatırıma açık bir yerdir. İşte bu noktada, birlikte daha güçlü, daha yaşanabilir bir Sudurağı için bir araya gelmeli ve el birliğiyle çözümler üretmeliyiz.

Vizyonumuz, Sudurağı'nı çağdaş bir belde haline getirmek ve yaşam standartlarını yükseltmektir. Bu hedefe ulaşmak için 6 temel ilkelere dayanacak bir yönetim anlayışıyla yola çıkıyorum:

Katılımcılık ve Şeffaflık: Karar süreçlerine halkımızı daha fazla dahil etmek ve her aşamada şeffaf bir yönetim anlayışını benimsemek.

Eğitim ve Kültür: Sudurağı'nın genç neslinin eğitimine öncelik vererek, kültürel etkinlikleri destekleyerek, geleceğimizi şekillendirecek nesiller yetiştirmek.

Bölge ve Çevre Dostu Projeler: Sudurağı'nın yaşam kalitesini artırmak, örf ve adetlerimizi yaşatacak, çevre dostu projelere ağırlık vererek doğal güzelliklerimize sahip çıkmak.

İstihdam ve Ekonomik Kalkınma: Yerel işletmeleri ve çiftçilerimizi desteklemek, istihdamı artırmak ve ekonomik kalkınmayı sağlamak için etkili projeler ve politikalar uygulamak.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma: Dezavantajlı gruplara destek olmak, sosyal yardımlaşmayı güçlendirmek ve toplumsal dayanışma projeleri geliştirmek.

Etkinlik ve faaliyetler: Beldemizde sürekli etkinlik ve bazı kültürel faaliyetler planlıyorum. Her yıl yurt içi ve yurt dışı turları düzenleyerek ufkumuzu genişleteceğiz.

Tabi bu hedeflere ulaşmak için birlikte çalışmamız gerekiyor. Sudurağı halkımızla, siz değerli basın mensuplarımızla. Hep birlikte daha güçlü, daha yaşanabilir bir Sudurağı inşa edeceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonunun gerçekleşmesine biz de Sudurağı’nı geliştirerek katkı sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.