Karaman Valiliği tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müdür olarak ataması yapılan Ahmet Ural, 12 Haziran tarihinde resmen görevine başladı.

AHMET URAL KİMDİR?

Aslen Karaman’ın Başyayla ilçesinden olan Ahmet Ural, 2006-2017 yılları arasında Başyayla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında sosyal yardım ve inceleme görevlisi olarak görev yaptı.

Ural, Araştırma inceleme, SRAP, Gelir getirici projeler, KASDEP, Dünya Bankası, AB birliği, İller Bankası ve MEVKA projeleri kapsamında başarılı çalışmalarının yanı sıra, Sosyal yardımlaşma; EVEK, İhtiyaç sahibi aileler, yaşlı ve engelli yardımları gibi bizzat sahadaki özverili hizmetleri münasebetiyle halkın takdir ve teveccühünü kazandı.

Ural, 2017 tarihinde Karaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğüne nakil yoluyla geçiş yaptı. Burada da çalışmalarına aynı tempoyla devam eden Ural, Karaman'da Sosyal Yardımlaşma bünyesinde çeşitli görevlerde yer aldı.

Ural, 6 Şubat tarihinde meydana gelen büyük depremin getirdiği felaketlerin ve mağduriyetlerin giderilmesi konusunda da bizzat deprem bölgelerinde görev aldı. Karaman'da misafir edilen depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi konusundaki gayretleri ve ekip çalışmasındaki becerileri Karaman Valiliği tarafından takdirle karşılandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ahmet Ural, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Lisans eğitiminin ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sosyal bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı.

Yeni görevini devralan Ahmet Ural, tarafına tevdi edilen görevden dolayı Vali Tuncay Akkoyun'a tensip ve tasviplerinden dolayı teşekkür etti.