Proje kapsamında her hafta bütün okullar Milli Eğitim Müdürü, okul idarecileri ve gönüllü öğretmenlerle, öğrencileri ve ailelerini evlerinde ziyaret ederek onlar için neler yapabileceklerini birlikte değerlendiriyorlar.

Projenin on altıncı haftasında Kazımkarabekir Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisini Kızılkuyu köyünde, ilçe Merkezinde ise Piri Reis İlkokulu öğrencisini ve ailesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, " İlçemizdeki öğrencilerin en iyi şekilde yetişmeleri için okullarda yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra evlerinde de ziyaret ederek ailelerine ve öğrencilerimize katkı sunmayı hedefliyoruz. Projenin on altıncı haftasında okullarımız öğrencilerimizi evlerinde ziyaret etti. Aileler ve öğretmenleriyle birlikte el ele vererek neler yapabileceğimizi değerlendirdik.

Öğrencilerimiz için çok faydalı olacağına inandığım projemiz ilçedeki bütün okullarımızda uygulanıyor. Her hafta bende bu çalışmanın içerisinde yer alıyorum. Fotoğraflarda da gördüğünüz çalışma arkadaşlarıma şahsım, ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum." dedi