AK Parti Kadın Kolları Kapı Kapı Geziyor Foto Galeri: AK Parti Kadın Kolları Kapı Kapı Geziyor

AK Parti İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve partili kadınlar 14 Mayıs seçimlerinin önemini anlatmak için çat kapı programları düzenliyorlar. Bugün Gazidükkan Mahallesi ve Larende Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek vatandaşlarla hasbihal eden kadınlar özellikle ev hanımları ile konuşarak Cumhur İttifakına destek istediler.

AK Parti’nin yeni dönemde kadınlara yönelik projelerini de anlatan kadın kolları üyeleri: “Gençlere ve kadınlara ilave destekler vereceğiz. Ayrıca genç ve kadın çiftçilerin sosyal güvenlik primlerine destek olacağız.” dediler.

“Boşanma sürecinde özellikle kadın ve çocukların örselenmelerini önlemek için uluslararası sözleşmelerdeki standartları da dikkate alarak mahkeme temelli aile arabuluculuğu müessesesi oluşturacağız.” Diyen kadınlar ayrıca; “Adli süreçlerden psikolojik olarak daha çok etkileneceği değerlendirilen mağdurlara yardımcı olmak ve psiko-sosyal destek sağlamak üzere adliyelerde rehberlik hizmeti veren uzman personel görevlendireceğiz. Çocukların ve suç mağdurlarının adli süreçte ikincil örselenmelerinin önlenmesi amacıyla oluşturulan adli görüşme odaları ve çocuk izlem merkezlerini yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Aile içi şiddet ve kadına karşı şiddetten kaynaklanan suçların etkin bir şekilde soruşturulması amacıyla kurulan özel soruşturma bürolarını ülke genelinde yaygınlaştıracağız.” İfadelerini kullandılar.