Ziyarette konuşan Karaman Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Ramazan Aygündüz, "Sanayicilerimizden beklediğimiz yardımı bulamadık. Partilerimiz destek veriyorlar. Murat Başkanımın da desteğiyle ligin başlamasına bir kaç gün kala bizim halen Karaman FK olarak eksiklerimiz var. 
Bunlardan en büyük eksiğimiz 2.lig takımı olmamıza rağmen göğüs reklamımız yok.  Bugün 2.ligde 40 takım oynayacak. 40 takımın içerisinden sadece bizim reklamımız yok. Bizle il olan Aksaray onlar bile dün imzayı attılar. Fakat biz halen gerideyiz. Buna bir çözüm bulmak için basınımızdan, Murat Başkanımızdan, vekillerimizden olsun en büyük isteğimiz ve arzumuz bu. Karaman'a da yakışacak bir şey olmayacak.
 18 tane ile gideceğiz, 18 tane il bizi ziyaret edecek yeri gelecek maçlarımız canlı yayınlanacak. Çok abes bir şey olacak 40 takımdan sadece bizim göğüs reklamımız olmayacak. Biz iliz il olarak da çok sayıda fabrikamız var. Dünyanın her yerine hitap eden fabrikalarımız var ama reklam konusunda sıkıntı yaşıyoruz.  Takımımızı bütün il olarak kucaklamamız gerekiyor. Karamanlılardan istediğimiz herkes elini taşın altına koysun." dedi. 
AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk ise Geçtiğimiz sezon Karaman FK güzel bir başarı elde etti ve 2.ligde oynamaya hak kazandı. Futbol spor alanı içerisinde masraflı bir faaliyet alanı. Biz Karaman FK'nın 2.ligdeki müsabakalarında hem maddi hem manevi gereken destek ne ise AK Parti ailesi olarak kulübümüzün yanındayız. 
Kombine bilet alımı konusunda biz önümüzdeki süreçte 100 kombine bileti satın almayı taahhüt ediyoruz. Karaman FK olarak yeni saha da yeni Karaman stadyumunda maçlar yapılacak.
Karamanımız güzel bir stadyuma kavuştu. Maçlarımızın tamamı yeni stadyumumuzda olacak. Biz spora hem devlet hem de AK Parti hükümeti olarak desteklerimiz her zaman üst seviyede. Yerelde de Karaman FK'nın bu başarısının devamı için biz tüm kamuoyunun da desteğini de üst seviyede tutmak istiyoruz. Bizim tek amacımız bu." diye konuştu.