AK Parti Milletvekili Adayları Ayrancı ve Köylerini Ziyaret Ettiler Foto Galeri: AK Parti Milletvekili Adayları Ayrancı ve Köylerini Ziyaret Ettiler

AK Parti adayları Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, Osman Sağlam ve Fatma Coştu’ya Ayrancı’da İl Başkanı Murat Öztürk, İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Toker, Gençlik Kolları Başkanı Kemal Toprak, Ayrancı İlçe Başkanı Avni Gümüşalan ve partililer refakat etti. AK Parti heyeti Ayrancı merkezi ve Ağızboğaz, Akpınar, Ambar, Berendi, Böğecik, Buğdaylı, Büyükkoraş, Çatköy, Divle, Dokuzyol, Hüyükburun, Kaleköy, Karaağaç, Kavaközü, Kavuklar, Kayaönü, Kıraman, Küçükkoraş, Melikli, Pınarkaya, Sarayköy ve Yarıkkuyu köylerini ziyaret ettiler.

ESER: KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIKTA YÜZ AKIMIZ AYRANCI

Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, tarihin ilk çağlarından bu yana yerleşim yeri olarak sürekli kullanılan Ayrancı İlçesinin kültürü ve özellikle küçükbaş hayvancılık alanındaki başarılı uygulamaları ile ön plana çıktığını vurguladı. Ayrancı’nın Karaman’ın yüzölçümü olarak en büyük ilçesi olduğunu söyleyen Eser Ayrancı ve çevresinin siyasi olarak da önemine dikkat çekti. Son dönemde hükümetin bölgeye ciddi yatırımlar yaptığını söyleyen Eser “Özellikle yayla hayvancılığında üreticilerimize ve peynir üretimine destek verdiğimiz gibi tarıma yönelik sulamaya yönelik ciddi desteklerimiz oldu. Yeni dönemde de bu hizmetlerimiz artarak devam edecek. Küçükbaş hayvancılıkta yüz akımız Ayrancı. Ayrancı ihmal edilemeyecek kadar Karaman ekonomisine katkı sağlayan bir ilçemiz.” dedi.

SAĞLAM: AYRANCI’YI İHYA EDECEĞİZ

Ayrancı ilçesine yapılan devlet yatırımlarını Ankara’dan takip ettiğini söyleyen Osman Sağlam “Ayrancı'da genç siyasetçiler resmen ilçenin kaderini değiştirdiler. Bu noktada Ayrancı İl Genel Meclisi Üyesi Abdullah Toker ve AK Parti İlçe Başkanı Avni Gümüşalan'ı tebrik ediyorum. Burada güzel çalışmalara imza attılar. Ankara’da üst düzey politikacı ve bürokratlarla irtibata geçmeleri ve tüm kanalları zorlamaları ilçeye hizmetin artmasını sağladılar. Tabi 22 köyü ile Karaman'ın en büyük coğrafi alanına sahip Ayrancı İlçemize yapılan yatırımlar tamam diyemeyiz. Yeni dönemde Ayrancının kalan eksikleri tamamlanacak. Ayrancı’yı ihya edecek çalışmaları yakından takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

COŞTU: UFKU AÇIK VE ÇALIŞKAN KADINLARIN DİYARI AYRANCI

“Bir yanı Toroslara dayanan diğer yanı ovaya uzanan doğal ve kültürel özellikleri ile Karaman’ın en gözde ilçelerinden olan Ayrancı’da olmak benim için büyük bir mutluluk” diyen Fatma Coştu “Aynı zamanda ülkemizin en önemli kadın politikacılarından olan Nimet Çubukçu hanımefendiyi de yetiştiren bir ilçemiz. Yine Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanımız Sayın Metin Kıratlı’da Ayrancılı. Bölgeye olan desteklerini biliyorum. İnşallah bizler de 15 Mayıs tarihi itibariyle Ayrancı ilçemiz için canla başla çalışacağız. Özellikle Ayrancılı kadınlarımızla harika projelere imza atacağımızı düşünüyorum. Çünkü onlar ufku açık çalışkan kadınlar. Bugün bir kez daha buna şahit olduk” dedi.