Akçaşehir Jandarma Karakolu Açıldı Foto Galeri: Akçaşehir Jandarma Karakolu Açıldı

Akçaşehir Belediye Başkanı Hikmet Yirşen’in açılış konuşmasıyla başlayan tören, Akçaşehir'de ikamet eden Mekke Kesiktaş'ın şiiri okuması, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Mustafa Çetinkaya, AK Parti Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser ve Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un konuşmaları ile devam etti.

Konuşmasına hayırlı olsun dileklerini ileterek başlayan Vali Tuncay Akkoyun, özellikle son yıllarda Akçaşehir'de devletin vermiş olduğu desteklerle tarım, hayvancılık ve diğer alanlarda ciddi kazanımlar elde edildiğini vurgulayarak bu kazanımlarla Akçaşehir'in, Karaman’ın ve Türkiye’nin gelişeceğini, tarımdan hayvancılığa tüm sektörlerde yapılacak çalışmaların ülkeye ve millete değer katacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde eğitimden sağlığa, sanayiden tarıma ve diğer birçok alanda ülkede çok büyük atılımlar gerçekleştirildiğinin altını çizen Vali Tuncay Akkoyun, “Bizlere düşen Büyük ve Güçlü Türkiye yolunda gayret etmektir. Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa edeceğiz, Türkiye Yüzyılı'na bizler de alın teriyle ve emekle katkı sunacağız.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Jandarma Karakol Komutanlığının, Akçaşehir'de daha huzurlu ve güvenli bir ortamın tesis edilmesine çok büyük katkılar sağlayacağını belirten Vali Akkoyun, "Bizler sizlerin huzurlu ve mutlu olması için gayret ediyoruz, gayret etmeye devam edeceğiz inşallah. Devletimiz her zaman vatandaşının emrindedir." diyerek Karakolun açılışında Jandarma Genel Komutanımız Org. Arif Çetin başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti, Karakol personeline görevlerinde başarılar diledi.

Konuşmaların ardından tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar ile devam etti. Akabinde kurdele kesilerek Karakol açılışı gerçekleştirildi.

Daha sonra Vali Akkoyun açılışı yapılan Jandarma Karakolunda incelemelerde bulunarak Karakol ziyaret defterini imzaladı.

Açılış programına ayrıca Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, Adlî Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Osman Yılmaz, Karamanoğlu Mehmetbey Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Başyayla Kaymakam Vekili Erdal Bilgiç, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Genel Meclisi Başkanı Eyyup Çayır, Kurum Âmirleri, Sudurağı Belediye Başkanı Mehmet Ceyhan, Kazancı Belediye Başkanı Muhittin Tuncel, İl Genel Meclisi Üyeleri, Muhtarlar ve Vatandaşlar da katıldı.