Yeşildaş'ın açıkladığı yeni proje kadınlara yönelik.Kısa sürede kasaba halkının gönlünde taht kuran belediye başkan adayı Soner Yeşildaş, Akçaşehir halkının teveccüh göstermesi neticesinde belediye başkanı seçildiğinde kadınların el emeklerinin daha iyi değer görmesi ve birlikte hareket etme amacına yönelik olarak HANIMELİ Kadın Kooperatifi'ni kuracaklarını belirtti. 

Kurulacak kooperatif sayesinde kadınların evlerinde ürettikleri ürünlerin zayi olmayacağını, gerçek değerinde pazar imkanı sağlanacağını ifade eden Yeşildaş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada;

`Değerli Hemşehrilerim,

Ev ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla evlerinde ekmekten tarhanaya, örgüden el işlemeciliğine kadar farklı alanlarda üretim yapan kadınların ürünlerinin değerini bulması, daha iyi koşullarda satışlarının yapılabilmesi için Belediye öncülüğünde HANIMELİ Kadın Kooperatifi'ni kuracağız. Ayrıca, kadınlar için belediye bünyesinde meslek edindirme ve tekstil, iğne oyası, ahşap boyama, takı tasarım gibi hobi kurslarını sürekli hale getireceğiz. Sözümüz söz. Akçaşehir kazanacak." ifadelerine yer verdi.