Akgün: “Belediye Borç Batağındayken Promosyon İsrafı Yapıyor” Foto Galeri: Akgün: “Belediye Borç Batağındayken Promosyon İsrafı Yapıyor”

AK Parti Başkan Adayı Mevlüt Akgün mevcut belediye başkanının seçim çalışmalarında israfa kaçtığını vurgulayarak “Bu paraları kim ödüyor” diye sordu. Akgün açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Her sokağa pankartlar asıldı, boş binalarda bile pankart var. Vatandaş şikâyet ediyor, kamyonla promosyon ve hediyelerin dağıtıldığını söylüyor. Bu masraflar belediye kasasından mı karşılanıyor? Vatandaş gibi biz de endişeliyiz.

Belediye borç batağındayken bu israf can sıkıyor. Karaman Belediyesi bir resmi kurumdur kimsenin babasının malı değil. Duyduğumuza göre ciddi rakamlardan bahsediliyor, belediye borç batağına girmiş. Yeni otobüsler bile alamayan belediyenin ne kadar borcu olduğu açıklanmadığına göre borç batağında olduğunu düşünüyoruz. Kurumlara ve esnafa borç takılır olmuş. Aylardır personelin sigortaları bile ödenmemiş. Sigorta parasını ödemek için belediyeye ait araziler SGK’ya veriliyormuş. Durum içler acısı. Hal böyle iken promosyonlarla, hediyelerle, pankartlarla israf edilmesi anlaşılır gibi değil. Belediye kaynakları böyle har vurup harman savrulamaz. Bu milletin kurumu, milletin parasıdır.” İfadelerini kullandı.