AK Parti'nin Karaman Belediye Başkan adayı Mevlüt Akgün, hayata geçirmeyi planladığı projeleri açıkladı.

Akgün yaptığı açıklamasında; "Karaman, kadim geçmişi, köklü kültürü ve engin görenekleri ile bize vatan olmuş bir şehir. Bununla hep gurur duydum. Şanslıyız ki siyaset mekanizması içerisinde şehrimize ve insanlarımıza hizmet etme olanağına sahip olduk. 
Şimdi de Allah izin verirse her sokağını çok iyi bildiğim Karamanımıza Belediye başkanı olarak hizmet etmeye devam etme arzusundayız. Bu ancak sizlerin destek vermesi ile mümkün olabilir.
İnşallah yeni dönemde Karaman'ın hem çehresini hem de gelecek vizyonunu değiştirecek projelere imza atmak istiyoruz. Bununla birlikte şehrimizin belki de en çok ihtiyacı olan toplumsal uyumu sağlayarak şehrimizi bir huzur iklimine sokmak için çabalayacağız. Gencimiz yaşlımız, kadınımız erkeğimiz, esnafımız sanayicimiz gibi toplumumuzu oluşturan tüm paydaşlarımızla birlikte; iletişim, barış, dayanışma ve beraberlik içerisinde bu şehri hep birlikte yöneteceğiz." Dedi. 

Hazırlanan projeler şu şekilde;

MUSLUKTAN KALİTELİ SU AKACAK

İçme suyu konusunda yaşanan sıkıntılara son veriyoruz.  Artık kaliteli su için köy çeşmelerine gitmeye gerek kalmayacak. Musluktan içebileceğiniz kaliteli suyu güvenle evlerinize ulaştıracağız.

Sokak Köpekleri Tehdit Olmaktan Çıkacak
Başıboş köpek sorununu kısa sürede çözeceğiz. Annelerimizin gözlerindeki korkularını giderirken hayvanlarımızı da koruyacağız. Hayvan dostlarımızı bilimsel yöntemlerle rehabilite edeceğimiz bakım evimizde bakım altına alacağız.

YENİLİKÇİ BELEDİYECİLİK
Karaman, Yenilikçi İmar Planlarıyla Geleceğe Yürüyor.

Karaman'ın gelişmekte olan yeni TOKİ bölgelerinde mücavir alanının bitiminden itibaren başlayan bölgede oluşturacağımız alanda yeni konut bölgeleri ve ticari alanlarla birlikte, yenilikçi imar planlarıyla, geniş caddeleri ve iş yerleri ile kendini yeniden şekillendiriyor. Bu vizyoner adımların bir sonucu olarak, Karaman'ın çarşı merkezindeki İstasyon Caddeleri, İsmetpaşa ve Atatürk Bulvarı (30 Metrelik Yol) gibi sıkışık ticari ve sosyal alanlar, artık ferah bir nefes alacak. Bu stratejik adımlar, şehrin yaşam kalitesini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda ekonomik ve sosyal açıdan da daha sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını sağlayacak. Karaman'ın bu heyecan verici dönüşümü, sadece yerel halk için değil, aynı zamanda bölgeye yatırım yapmak isteyenler için de büyük fırsatlar sunacak. Yeni sosyal ve ticari alanlar, şehrin ekonomik potansiyelini artırırken, sakinleri için daha yaşanabilir bir çevre oluşturacak. İsteyenler için de büyük fırsatlar sunacak.


Karaman'a Binlerce Yeni Konut!

Belediye Öncülüğünde kuracağımız Büyük Yapı Kooperatifi atılımıyla 5700 konut yapacağız.
Karaman Belediyesi, şehrin gelişimine öncülük eden büyük bir yapı kooperatifçiliği ve TOKİ projeleriyle yeni bir döneme adım atacak. Bu cesur adımın ilk meyvesi olarak, yeni Karaman bölgesinde toplamda 5700 adet konut üretilecek. Projenin ilk etabında 700, ikinci etabında 2000 ve üçüncü etabında ise 3000 konut planlanıyoruz. Bu konutlar, modern mimari anlayışıyla tasarlanacak ve çağın gereksinimlerine uygun olarak inşa edilecek. Belediye öncülüğünde gerçekleştirilecek bu büyük yapı kooperatifi atılımı, halkımızın düşük taksitlerle kolaylıkla konut sahibi olmasını sağlayacak. Böylece, Karamanlıların daha iyi yaşam koşullarına erişimini destekleyerek şehrin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunacak.
Karaman Belediyesi, bu projeyle konut ihtiyacını karşılamakla kalmayıp şehrin geleceğini de şekillendiriyor.

Ulaşım Master Planı ve Kapasite Artırımı Yapacağız

Şehir içi ulaşımı rahatlatmak için kapsamlı bir "Ulaşım Master Planı Projesi" hazırlanacak. Karaman'ın artan nüfusu ve araç sayısıyla birlikte ortaya çıkan ulaşım ve trafik sorunlarına çözüm odaklı bir yaklaşımla disiplinli bir plan oluşturulacak.
Bu plan çerçevesinde, şehrin ileride Tramvay ile tanışması için adımlar atılacaktır. Toplu taşıma kapasitesi artırılacak ve mevcut otobüs sistemi geliştirilecek. Ayrıca, sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde toplu taşıma konusunda ortak akıl geliştirilerek daha etkin ve verimli bir toplu taşıma sistemi oluşturulacak. Bu adımların şehir içi ulaşımın daha düzenli ve verimli hale gelmesine katkı sağlaması beklenmektedir.
İyi planlanmış bir ulaşım sistemi ile amacımız; şehirlerdeki ekonomik, sosyal ve kültürel faaliyetlerin canlanması sağlanarak yaşam kalitesini artırmaktır.


Sporcu ParkıBölgenin Gözdesi Olacak

Karaman, spor ve rekreasyon alanlarında devrim yapmaya hazırlanıyoruz! Şehrin TOKİ bölgesinde, özellikle 4-5-6-7-8. TOKİ konutlarındaki yoğun nüfusa hitap edecek modern bir spor merkezi ve sporcu parkı inşa ediyoruz. Bu merkez, her yaş grubundan insanın spor yapabileceği ve zaman geçirebileceği
geniş kapsamlı bir tesis olacak.
İçerisinde halı sahalar, basketbol ve voleybol sahaları, kaykay ve paten alanları, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları bulunacak. Ayrıca, kadın ve erkekler için ayrı kapalı mekân spor salonları, tırmanma duvarları, ağırlık ve kondisyon alanları da yer alacak.
Sporun her alanına hitap eden tesislerimiz, hem sağlıklı bir yaşam için gerekli olan aktiviteleri destekleyecek hem de toplumun sosyal ve sportif etkileşimini artıracak.


Piri Reis Vadisi İkinci Etap Başlıyor
Karaman'ın gözbebeği Piri Reis Vadisi ikinci etabıyla büyümeye devam edecek.
Ülkemizin en özel TOKİ projelerinden biri olan Piri Reis Vadisi'nin ikinci etabını hayata geçireceğiz. Piri Reis Vadisi'nin devamından başlayarak Çevre Şehircilik Müdürlüğü'ne kadar uzanan bölgede inşa edilecek olan projede, konutların yanı sıra yeşil alanlar, parklar, spor alanları ve yürüyüş parkurları da yer alacak.
Piri Reis Vadisi'nin ikinci etabıyla birlikte, Karaman hem estetik hem de fonksiyonel açıdan zenginleşecek ve yaşamak için daha cazip bir şehir olacak. Bu özel projenin hayata geçirilmesiyle, Karamanlılar daha yeşil, daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşamın kapılarını aralayacaklar. Karaman halkının yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bu projede aynı zamanda şehrin konut ihtiyacına da cevap verecek.


Karaman'da Dev Kentsel Dönüşüm

Karaman, büyük ölçekli bir kentsel dönüşüm projesiyle yeniden şekillenecek. Bu dev projede, şehrin çarpık yapılaşmanın önüne geçilecek, dokusu kökten değiştirilerek yeni konut, sosyal ve ticari alanlar oluşturulacak.

1. Etap: Belediye çevresi ve eski sanayi sitesinde başlayacak kentsel dönüşüm ulaşım ve otopark sorunlarına da çözüm getirilecek.
2. Etap: Oduncular sitesi ve küçük sanayi sitesini içine alan bölgeden başlayacak olan dönüşüm, Tarım İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ve adliye binası gibi önemli kurumların bulunduğu alana kadar uzanacak.
3. Etap: Bilim Sanat Merkezi yakınındaki alanda gerçekleştirilecek olan 3. etap, şehrin kültürel ve eğitim alanlarını da kapsayarak daha yaşanabilir bir çevre oluşturacak.
4. Etap: Sarı Keçililer için yapılan konut alanı, kentsel dönüşüm projesinin son aşamasını oluşturacak.


Çalışan Anneler İçin 24 Saat Hizmet Veren Kreş

Çalışan annelerimizin desteklenmesi ve çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesi için önemli bir adım atıyoruz. 24 saat hizmet sunan kreş ve bakım evi, çocuklarımızı güvenle emanet edebileceğimiz bir ortam sunacak.


Yeni Hobi Bahçeleri
Şehrimizi daha yeşil ve keyifli kılmak için attığımız önemli adımlardan biri olan Hobi Bahçeleri'ne yenilerini ekleyerek, halkımızın nefes alıp toprakla buluştuğu bu güzelliklere devam ediyoruz.
Semt pazarlarına çağdaş bir yaklaşım getirerek pazarcı esnafımızın ve halkın konforunu artıracağız. Yağmur, çamur ve Sıcak havadan etkilenmeden alışveriş imkânı sağlayacak modem kapalı pazar yerleri için esnafımızla ve STK'larla iş birliği yapacağız.


İki Yeni Kent Ormanı Yapacağız

Dereköy ve Türk Dünyası Parkı yakınında yapacağımız kent ormanlarında, doğal yapıyı bozmadan yürüyüş yolları, egzersiz alanları ve dinlenme noktalarıyla kaliteli vakit geçirmenizi sağlayacağız.


Hatuniye Yeniden Canlanacak

Daha evvel Millet Kıraathanesi olarak hizmete açılan Hatuniye Medresesi yeniden eski fonksiyonuna döndürülerek turistik mekan haline gelecek. Halkımız bu muhteşem tarihi yapıda kitaplarını okurken bir yandan da ücretsiz kahvelerini yudumlayacaklar.


Hamza Zindanı Cam Teras

Dağ otelinin bulunduğu tepenin altına yapacağımız yeni yaşam alanı, kahvaltı salonları ve kafelerin yanı sıra Karaman manzarası eşliğinde keyifli vakit geçirme imkânı sunacak.


Yeni Kent Meydanı Geliyor

Bu plan, şehir merkezini rahatlatmak için oldukça önemli bir adım olacak.
Manevi ikliminden dolayı bazı etkinliklerin Aktekke Meydanında uygun olmadığı herkesçe bilinen bir gerçek.
Yeni kent meydanı ve ticari alanlar, şehirdeki sosyal etkinlikler için bir odak noktası oluşturacağı gibi sıkışan şehir merkezine nefes aldıracak.
Kültürel etkinlikler, açık hava konserleri, alışveriş ve yeme içme gibi çeşitli aktiviteler için bir yeni yaşam alanı
olacak.
Bu proje aynı zamanda şehrin yeni alanlarına canlılık kazandırarak yerel ekonomiye de katkı sağlayacak.
Bu tür projeler, şehir planlaması ve kentsel gelişim açısından büyük önem taşır ve sürdürülebilir bir kentsel yaşamı teşvik eder.


Çok Katlı Otopark Rahatlatacak

Şehrimizdeki artan otopark ihtiyacına Çözüm getirmek için ciddi çalışmalar yapmaya kararlıyız. Kentsel dönüşüm projelerimiz kapsamında, otopark sorununu giderecek katlı otopark alanları oluşturacağız. Böylece trafik ve park sorununu önemli ölçüde hafifleyecek.


Kadın Destek Merkezi
Kadın Destek ve Yaşam Merkezleri'ne tüm kadınlar kolaylıkla ulaşabilecek. Bu merkezlerde sosyal, hukuki ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinden kurumsal desteklere kadar hizmet alabileceklerdir.

Tarihi Karaman Bölgesini Gün Yüzüne Çıkıyoruz

Karaman'ın eşsiz tarihi ve turistik değerlerini ön plana çıkarmak için adımlar atıyoruz. Kent merkezindeki tarihi alanlarda yapacağımız düzenleme ile Tapucak Mahallesi yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelecek.


Karaman'ı Keşfedeceğiz

Karaman'ın güzelliklerini halkımızla buluşturmak için üstü açık özel araçlarla şehrimizdeki tarihi ve turistik mekanlar ile doğal güzelliklere yönelik turistik
geziler düzenleyeceğiz.

Dijital Üretim Akademisi (E-spor, Metaverse, Yapay Zeka)

Yeni nesil belediyecilik anlayışı kapsamında şehrimizde e-spor, e-ticaret, sosyal medya içerik üretimi ve yapay zekâ konularında genç kullanıcılara destek olacak yenilikçi bir alan oluşturuyoruz.
Eğitimler ve mentorluk hizmetleri sunarak girişimcilere destek sağlayacağız. E-spor merkezimizde gençlerimize ulusal ve uluslararası turnuvalarda şehrimizi temsil etme ve gelir elde etme fırsatı sunulacak ve Karaman e-sporcu lisansı çıkarılacak.
Bu sayede, gençlerimiz dijital dünyada kendilerini geliştirme ve kariyer fırsatları yakalama imkanına sahip olacaklar.
Ayrıca, STEM, Robotik Kodlama, Yapay Zeka ve Sanal Gerçeklik (VR) konularında uzman kişiler tarafından verilecek eğitimler için hazırlıklar tamamlanıyor.

İyilik Vakfı ile Çığır Açacağız

Toplumumuzda unutulmaya yüz tutmuş değerleri, medeniyetimize ve tarihimize uygun bir şekilde yeniden canlandırmak ve başarıları ile iyilik hareketlerini ödüllendirmek için, belediyemizin liderliğinde hayırseverlerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin desteğiyle Karaman İyilik Vakfı'nı kuracağız.
Bu vakıf, Karaman'ımızın yanı sıra tüm Türkiye için örnek teşkil edecek başarılı ve iyilik dolu projeleri destekleyecek.
Amacımız, "Türkiye'nin İyilik Şehri Karaman Projesi"ni hayata geçirmek ve toplumumuzun her kesimindeki iyilik hareketlerini öne çıkarmaktır. Bu çerçevede, belediyemize ait bir binada arabuluculuk ve sulh masası kurarak adaletin ve barışın tesis edilmesine katkı sağlayacağız.
Ayrıca, Karaman'a hizmet etmiş ve emeği geçmiş kişilere "Karamanlı Berati" gibi özel ödüller vererek onların değerini ve katkılarını anlayacağız.

Modern Mezbaha Kaçınılmaz

Şehrimizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan mezbaha projesini hayata geçireceğiz. Tam donanımlı ve hijyenik bir mezbahayı kısa sürede hizmete sunacağız. Kamu-özel sektör iş birliği ile gerçekleştireceğimiz bu projemiz son derece önem arzediyor.


Yeni ve Modern Hal Binası

Yeni modern hal binamızın hayata geçirilmesi ile esnafımızın rahat etmesini sağlarken, şehrimizin yükünü azaltacağız. Halkımız daha kaliteli, daha hızlı ve daha taze ürünlere kolayca ulaşabilecek.

Yeni Belediye Binası

Mevcut belediye binamızı kentsel dönüşüm alanına alarak, şehrimize
yakışır modern bir belediye binası yapacağız. Şehrimizin simgesi olacak yeni binamız, otoparkı ve dinlenme alanlarıyla birlikte, bahçesinde kent tarihi müzesini de barındıracak.

Akıllı Bisiklet Uygulaması ve Yeni Bisiklet Yolları
"Akıllı Bisiklet ve Kaykay Projesi" ile bisiklet kullanma alışkanlığını teşvik ederek halkımızın güvenli şekilde ulaşım sağlamalarını temin edeceğiz.

Yürünebilir Şehir: Karaman Nefes Alacak
Trafiğe kapatılmış, egzoz gazından uzak, gürültüsüz alanlar oluşturarak,
vatandaşlarımızın rahatça alışveriş
yapabileceği ve esnafımızın daha fazla kazanacağı sokaklar ve caddeler oluşturacağız.

Serbest Bölge ve Teknokent

Karaman sanayisi ve genç girişimciler için önem arz eden Serbest Bölge ve Teknokent alanında yapılan çalışmaları hızlandırarak takip etmek ve sonuç almak önceliklerimiz arasında.


Höyük Alanı Karaman'ın Parlayan Yıldızı Olacak

Höyük alanı, Karaman'ın en gözde yerlerinden biri olacak. Şehrimizin coğrafyasına, tarihine, kültürüne uygun gelişme modelleriyle ve Höyük çevresi düzenlemesiyle ticari alanlar da oluşturarak şehrimize değer katacağız.


Girişimci Gençleri Deneyimle Buluşturuyoruz

"Bir fikrim var" diyen gençlerimizi akademi, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve alanında profesyonellerle buluşturup hayallerini gerçekleştireceğiz.

Online Esnaf Pazarları
Üreticilerimizin ürünlerini online platformlarda satma imkânı bulmaları ve
online satış yeteneklerini geliştirmeleri için teknolojik altyapı desteği sağlayacağız. Girişimcilerimizi coğrafi işaretli ürünlerin uluslararası satışı için gerekli bilgilerle donatacağız.


Drift, Gösteri ve Araç Test Alanı

Otomobil tutkunları ve oto sanayi esnafımız için araçlarını test edecekleri ve çeşitli festivallere ev sahipliği yapacak çok amaçlı etkinlik alanı oluşturacağız.

Meslek Atölyesi: İstihdam ve Yerel Kalkınma

Yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla genç işsizlere yönelik mesleki bilgi ve becerileri geliştirmeye yönelik, sanayi, esnaf ve belediye iş birliğiyle staj ve yerinde öğrenme programları ve ücretsiz sertifikalı eğitimler sunacağız.
Karaman'ın eko turizm potansiyelini Eko Turizm değerlendirmek üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve STK'larla iş birliği içinde; avcılık, inanç, kültür, mağara ve dağcılık gibi alanlarda çalışmalar yapacağız.

Çarşı Cephe İyileştirme ve Tabela Düzenlemesi Projesi

Eski çarşı merkezimizin estetik görünümünü güçlendirmek ve estetik görsel sağlamak adına, eski dükkanların cephe iyileştirmeleri ve tabelaların yeniden düzenlenmesi için kapsamlı bir proje başlatacağız.
Bu proje ile çarşı atmosferini canlandıracağız ve görsel kirliliği önleyeceğiz. Eski dükkanların cephe iyileştirmeleri kapsamında, dükkân sahiplerine modern ve uyumlu tasarımlar konusunda rehberlik sağlanacak ve gerekli destekler sunulacaktır. Tabelaların tek tip uygulamaya dönüştürülmesiyle ise, çarşı merkezindeki görsel karmaşa azaltılacak ve daha düzenli bir görüntü elde edilecektir.
Bu projeyle birlikte, çarşı merkezimizin tarihi ve kültürel dokusunu korurken, çağdaş bir görünüm kazandırarak hem yerel esnafın hem de ziyaretçilerin memnuniyetini artırmayı hedefliyoruz.

"En İyi Turizm Köyü" Projesi

Fisandun Bölgesinde, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü'nün, 2021'de başlattığı 'En İyi Turizm Köyü' projesini hayata geçireceğiz. Sille örneğinde olduğu gibi uygulamalarla, Fisandun Köyünün Karaman ile bütünleşmesi için gerekli çalışmaları yapacağız.


Modern Şehir Girişleri

Şehir girişlerimizi temalı düzenlemelerle donatarak, şehir kimliğini yansıtan bir görünüme kavuşturacağız. Özellikle otogar ve Karayolları Müdürlüğü bölgesi modern bir şekilde tasarlanacak.

Yöresel Ürün Pazarı
Belediye olarak oluşturacağımız, yöresel ürünlerin satışını sağlamak için Yöresel ve Doğal Ürünler Pazarı'nı kuracağız. Bu proje kapsamında gerekli altyapıyı oluşturarak, yöresel üreticilerin ürünlerini sergileyip satış yapabilecekleri bir platform sağlayacağız.


Glutensiz Ürün Satış Merkezi

Glutensiz ürünlere talep artarken, fiyatlarının yüksek, erişimin zor olması nedeniyle sıkıntı yaşayan halkımızın bu ihtiyacını karşılamak amacıyla glutensiz ürün satış noktaları kuracağız.

Temizlik Timi Oluşturacağız

Yeni oluşturacağımız temizlik ekibiyle, dini ve kültürel öneme sahip alanlarımızı titizlikle koruyacağız. Camilerimizi, okul bahçelerimizi ve kültür varlıklarımızı düzenli olarak temizleyerek, bakım ve onarımlarını yaparak, yapılarımıza sahip çıkacağız.


Kedi dostu şehir
Şehrimizi hayvan dostu bir yer haline getirme vizyonumuz doğrultusunda, sokak kedileri için uygun alanlara koyacağımız kedi evleri ile daha rahat ortamda barındırmayı hedefliyoruz.


'Mevlana Sevgi Yolu' Projesi Hayata Geçirilecek
Karaman'ın önemli simgelerinden olan Karaman Kalesi, Aktekke Meydanı ve Millet Bahçesi ile bütünleştirilecek. Bu bütünlük ile kaleye erişim ve güvenlik sorunu da ortadan kalkmış olacak. Belediye Cafe gençlere hizmet verecek.


Şehir Merkezine Modern Tuvaletler
Şehir merkezimizde hijyen odaklı modern umumi tuvaletler ve bebek
bakım odaları planlıyoruz. Şehir sakinleri, ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekler.

Kültür Şehri Karaman

Belediye olarak kültürel faaliyetleri desteklemek ve düzenlemek, şehirdeki sosyal yaşamı canlandırmak asli görevlerimizdendir. Konserler, tiyatrolar, festivaller ve fuarlar gibi etkinliklerle insanlara çeşitli kültürel deneyimler sunacak şehrin canlılığını artıracağız.

Ekmek, Ulaşım ve Su Ucuz Olacak
Emekliler, dar gelirli vatandaşlar ve çalışan kesimin enflasyona ezilmemesi için ekmek, su ve ulaşım hizmetlerini maliyetinin altında sunacağız.

Karaman Huzur Şehri Olacak

Kadına yönelik şiddet, uyuşturucu, intihar, boşanma ve artan suç oranları gibi toplumsal sorunlarla etkin mücadele adına Karaman Belediyesi öncülüğünde başlatacağımız önleyici hizmetler projemizde ilgili kurumlar, ve sivil toplum örgütleriyle iş birliği içinde olacağız.

Bekir Sıtkı Erdoğan Kütüphanesi

Gururumuz şair Bekir Sıtkı Erdoğan'ın adını taşıyan kütüphane hem fiziki hem de dijital hizmet vererek bilgiye erişimi kolaylaştıracağı gibi şehrimizin kültürel mirasını da gelecek nesillere aktaracak.

Karaman Gastronomi Mutfağı

Karaman'ın zengin mutfak kültürünü daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla, ilimizdeki gastronomi alanında faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, üniversite ve özel işletmelerle işbirliği içerisinde Karaman Gastronomi Mutfağı'nı oluşturacağız.

Kültür Şehri Karaman
Kültürel yayınlara ağırlık vereceğiz. İmaret Dergisi gibi eserleri ve gelecek nesillere aktarılacak birikimlerimizi yayınlayarak, Karaman'ın kültürel mirasını koruyup yaşatacağız.

Festivallerimizi Güçlendireceğiz
Türk Dil Bayramı başta olmak üzere festivallerimizin, kurumsal bir yapıya kavuşmasını ve hem halkın hem de akademik camianın ilgisini çekecek etkinliklerle zenginleştirilerek kültürel bir alışveriş platformu olarak işlev görmesini sağlayacağız.
Metrobüs ile Hızlanacağız

Yolcu yoğunluğu çok olan bölgelerle çarşı merkezinin irtibatını sağlamak ve ulaşımı hızlandırmak için metrobüs hatları oluşturup otobüs hatalarımıza alternatif ulaşım ağı kuracağız.

Depremsiz Karaman; Gelişen Sanayi
Depremsiz Sanayi Projesi kapsamında, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde Türkiye'deki stratejik yatırımların deprem riski olmayan Karaman'a kaydırılması hedeflenmektedir.
Bu doğrultuda, Karaman Belediyesi olarak ulusal ve uluslararası düzeyde yoğun tanıtım ve iletişim çalışmaları gerçekleştirilecek ve yeni yatırımların Karaman'ın üretim ve istihdam kapasitesini artırması için çaba gösterilecektir.
Ayrıca, Serbest Bölge projesiyle Karaman'ın önünü açacak çalışmalara da belediyemiz öncülük edecektir. Yarım kalmış olan bu projenin hayata geçirilmesi için gereken adımlar atılacaktır.
Benzer şekilde, Teknokent projesinin daha işlevsel hale getirilmesi ve Karamanlı gençlere ve iş dünyasına katkı sağlaması için çalışmalar yürütülecektir.