Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu İlyas Küçüker İlkokulu'nu ev sahipliğinde ve Optimum Bilgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin sponsorluğunda gerçekleştirilen 'Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası' Karaman İlyas Küçüker İlkokulunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından turnuva hakkında bilgi veren Karaman İlyas Küçüker İlkokulu Müdür Yardımcısı Kazım Gevrek yaptığı açılış konuşmasında, "Karaman’da ilk defa böyle bir turnuva düzenleniyor. Her okuldan her oyun için birer tane öğrenci göndermelerini istedik. Yarışmalar 9 farklı kategori şeklinde düzenlenecek. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.

İlkokul, ortaokul ve özel eğitim öğrencileri düzeyinde gerçekleştirilen turnuva sekiz kategoride yapıldı. İlkokul kategorisinde Mangala, Pentago, Equilibrio, Q-Bitz oyunları, ortaokul kategorisinde ise Mangala, Reversi, Pentago, Kulami oyunları düzenlendi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER İÇİN ÖDÜL TÖRENİ

Birçok okuldan öğrencinin katıldığı turnuvada öğrenciler, birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı. Turnuva sonunda dereceye giren öğrenciler için madalya töreni düzenlendi. Öğrenciler ödüllerini Karaman Optimum Bilgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mustafa Burak Demirer, Karaman İlyas Küçüker İlkokulu Müdürü Ersin Özkan ve öğretmenlerin elinden aldı.