Ali Osman Ayhan Güven Tazeledi Foto Galeri: Ali Osman Ayhan Güven Tazeledi

S.S. Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2023 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı Tabduk Emre Mahallesinde bulunan OBA PARK salonunda 344 üyeden 288 inin katılımıyla gerçekleştirildi. Genel kurulda, Kooperatif Başkanı Ali Osman Ayhan ve yönetim kurulunda bulunan Ayhan Açıkalın, Feyzullah Tunç, İbrahim Yaşar, Fatih Sütçü güven tazeledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından divan başkanlığına Karaman Sanayisi esnaflarından aynı zamanda Karaman Belediye Meclisi üyesi Bekir Küçüktürk seçildi. Divan teşekkülünün ardından genel kurul gündem maddeleri müzakere edildi.

2022 yılı yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu faaliyet raporu, bilanço, gelir gider raporları okunarak oy çokluğuyla onaylanarak ibra edildi.

Genel Kurulda kooperatif üyelerine bilgi veren kooperatif başkan yardımcı Ayhan Açıkalın 2017 yılında göreve geldikleri günden bu güne kadar yapılan ve bu günden sonra yapılacak olan işlerle ilgili üyeleri bilgilendirdi.

Kapalı zarf usulü ile yapılan seçime, Ali Osman Ayhan ve Kuddusi Kurt’un iki aday listesi katıldı. 264 üyenin oy kullandığı seçimde Ali Osman Ayhan’ın listesi 188 oy, Kuddusi Kurt’un listesi 72 oy aldı. 4 oyda geçersiz sayıldı.

Karaman Belediye Başkanı Sayın Savaş Kalaycı’ da genel kurula gelerek üyeleri selamladı. Belediye Başkanı Kalaycı yaptığı konuşmada ” Bugüne kadar hep esnafımızın yanında durduk. Esnafımızın sorunlarına çare olmaya çalıştık. Kooperatifle ilgili alt yapı üst yapı çalışmalarında daha önce söz verdiğimiz gibi Karaman belediyesi olarak biz üstümüze düşeni yapacağız” dedi.

Seçim sonunda güven tazeleyen başkan Ali Osman Ayhan  “2017 de seçildiğimiz ilk günden bu tarafa yönetimimize duydukları güvenle bizden desteklerini esirgemeyen tüm esnaf arkadaşlara teşekkür eder şükranlarımı sunarım." dedi.

Başkan Ali Osman Ayhan’ın yönetim kuruluna, Ayhan Açıkalın, Feyzullah Tunç, İbrahim Yaşar, Fatih Sütçü seçilirken, Denetim Kurulu üyeliklerine ise Bilal Korkmaz, Mehmet Güven ve Ramazan Uysal seçildi.