15 yıldır hizmete hasret kalan Şeyh Edebali Mahallesi sonunda hizmet getiren proje adamı Durmuş Yüksel ile hizmete doymuyor.  Ekmek büfesi ile mahallede devrim yapan mahallenin tek gerçek hizmetkarı Durmuş Yüksel, öğrencileri de unutmuyor.  Mahallenin takdirini kazanan Durmuş Yüksel, maaşını öğrencilere burs olarak vereceğini duyurmuştu. Öğrencileri hiçbir zaman unutmayan Durmuş Yüksel, daha seçilmeden şehir dışında bulunan öğrencilere de jest yaptı. Hafta sonu bile olsa ailesini görmeye gelip hem de oy atacak olan mahalle sakini öğrencilerin ulaşım giderlerini karşıladı.

“MAAŞIMI BURS OLARAK VERECEĞİM”

Şeyh Edebali Mahallesi Muhtar Adayı Durmuş Yüksel muhtar maaşı burs olarak vereceğini taahhüt ederek, “Maddi olarak ek bir gelire ihtiyacım çok şükür yok. Nasip olursa devletimizin verdiği maaşı mahallemizde ki öğrencilerimize burs olarak vereceğim. Mahalle sakinlerimize söz veriyorum. Söz namustur. Öğrenci kardeşlerime verdiğimiz bursu şeffaflık ilkesi açısından sadece bizim verdiğimiz şekilde görünecek dekontları paylaşacağız. Bursu verdiğimiz öğrenci kardeşlerimizin ismi bizde kalacak. Verdiğim her sözü tutacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Hizmet etmeye mahalle sakinlerimiz ile birlik olmaya geliyorum. Kimseyi ötekileştirmeden bir ve beraber yaşayacağız. Kapımız herkese açık. Artık oy verende vermeyende bizim canımız kanımızdır. Birlik olacağız ve mahalle olarak kazanacağız” dedi.

“BURS İÇİN KAYNAKTA SAĞLAYACAĞIM”

Mahallenin gururu hayırsever Durmuş Yüksel hizmet yolculuğuna çıktıklarını dile getirerek, "Mahallemiz için hizmet yemini ettim. Mahallemizde eksik gedik bırakmayacağım. Özellikle öğrencilerimizin hep yanında olacağım. Çocuklarımız, öğrencilerimiz bizim göz aydınlığımızdır. Burs noktasında elimden gelen her şeyi yapacağım. Başta muhtarlık maaşı olmak üzere mahallemizde burs almayan öğrenci bırakmayacağız. Allah'ın izniyle yardımseverlerin desteği ile bunu başaracağız. Yeni kaynaklar bularak burs verdiğimiz öğrenci sayısını artıracağız. 31 Mart seçiminde mahalle sakinlerimizden gelemeyen öğrencilerimize bilet alarak getireceğiz. Hem aileleri ile güzel hafta sonu geçirsinler hem de oylarını kullansınlar istiyorum. Öğrenci kardeşlerimin desteği benim için çok kıymetlidir" dedi.

“DESTEKLERİ DE İKİ KATINA ÇIKARTACAĞIZ”

Ayrıca seçildikten sonra mevcut muhtarın yardım verdiği herkese iki kat yardım vereceğine söz veren Durmuş Yüksel, “Mahallemizde bize oy atsın atmasın tüm mahalle sakinlerimizi kucaklayacağız. Mahallemizin her bireyinin sorununu ayrım yapmadan çözeceğimize söz veriyorum. Birlik ve beraberlikten güç doğar. Bir ve beraber olarak bütün sorunların üstesinden geleceğiz. Şu an mevcut muhtarın sosyal yardım ulaştırdığı tüm mahalle sakinlerimiz rahat olsun. Seçilirsek bu yardımlar asla kesilmeyecek söz veriyorum. Hatta bu yardımları iki katına çıkartacağım. Namus sözü veriyorum. Kimse korkmasın. Yardımlar daha sık devam edecek. İhtiyaç sahiplerimizin bir gün değil her gün yanında olacağız. İşim gereği hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını mahallemize yönlendireceğiz. Böylece daha çok insanımıza ulaşacağız. Biz her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Şeyh Edebali Mahallesi sakinleri 31 Mart günü mahallenin hizmetkarı Durmuş Yüksel’in muhtar seçilmesini istiyor.