Amatör Kümede Hakeme Saldırı! Foto Galeri: Amatör Kümede Hakeme Saldırı!

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Karaman Şubesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Karaman Anadolu Futbol Kulübü ile Muzaffer Uğur Spor Kulübü arasında Yunuskent Futbol sahasında oynanan ve 4-0 ile biten müsabakada yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle derin bir üzüntü içindeyiz. Spor Fair-Play ruhuna yakışmayan hareketler ve saygısız söylemler, futbolun temel prensiplerine zarar vermektedir.

Sahada bulunan Muzaffer Uğur Spor Kulübünün Oyuncusu, Kaptanı ve aynı zamanda Kulüp Başkanı olan MUZAFFER UĞUR’un maçın bitiş düdüğü ile birlikte müsabakanın Hakemlerine Saldırıda bulunmuştur.

TFFHGD Karaman şubesi olarak futbolun her seviyede saygı, centilmenlik ve dürüstlük içinde oynanması gerektiğini savunuyoruz. Sporcular, teknik heyet ve taraftarlar, bu değerlere saygı göstererek futbolun güzelliğini korumalıdır. Şiddet, küfür, hakaret ve saygısızlık içeren davranışlar sporun ruhuna aykırıdır ve bu tür davranışlara müsamaha gösterilmemelidir."