Ambulans Helikopter KOAH Hastası İçin Karaman'dan Ankara'ya Havalandı Foto Galeri: Ambulans Helikopter KOAH Hastası İçin Karaman'dan Ankara'ya Havalandı

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde 7 gündür tedavi süren KOAH hastası Mustafa Akkaş (46), tedavisinin devamı için ambulans helikopterle Ankara'ya sevk edildi. Konya'dan havalanan ve Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi helikopter pistine iniş yapan Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopter buraya ambulans ile getirilen Akkaş'ı alarak Ankara Etlik Şehir Hastanesine götürdü.

"DEVLETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Hasta yakını olan Mehmet Yel, kuzeni Mustafa Akkaş'ın akciğer yetmezliğinden dolayı uzun zamandır tedavi gördüğünü belirterek, “Akciğerleri iflas etme eşiğine gelmişti. Fenalaşınca hastaneye yatırdık ve durumunun ağırlamasından dolayı da yoğun bakım süreci başladı. Hocalarımız Ankara'ya sevk etme kararı aldı. İnşallah Cenab-ı Allah'tan şifa bekliyoruz. Umudumuz ve dualarımız o yönde. Allah devletimize zeval vermesin. Karayolu ile gidemeyecek derecede durumu kritik olan hastamızın ambulans helikopterle sevkinin yapılmasından dolayı devletimize ve Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Olması ve yapılması gereken bir uygulama. İnşallah hastamız da şifasını bulur ve aramıza tekrar döner” dedi.