İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından ambulans kazalarının önlenmesi, etkin ve verimli bir hizmet sunumunun sağlanması amacıyla hastane öncesi acil sağlık hizmetleri personeline "Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi (ASGE)" verildi.

Toplamda 4 gün süren eğitim, teorik ve pratik aşamalardan oluşurken birinci günde teorik eğitim alan kursiyerler trafik bilgisi ve kuralları, ambulans çeşitleri ve teknik özellikleri, sürüş güvenliği, araç bakımı gibi önemli konular ele alındı.

Pratik bölümde ise defansif güvenli sürücülük davranışlarının geliştirilmesi, özel durumlarda ambulans kullanımı, gibi uygulamalarda kursiyerlere aktarıldı. 3 gün süren pratik bölümde katılımcılar çeşitli etapları başarıyla tamamlayarak güvenli sürüş becerilerini geliştirdile.

Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özçelik, Başkan yardımcısı Dr. İlknur Arı Meke ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Fikret Tezcan eğitim alanını ziyaret etmiş olup, Dr. Ahmet Özçelik ‘’ Bu tür eğitimlerin düzenli aralıklarla yapılması, acil sağlık hizmetlerinin kalitesini artırarak hem personel hem de hasta güvenliğine katkı sağlamaktadır. Bundan dolayı katılımcılara ve eğitmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim’’ dedi.