Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenecek 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sezonu Badminton grup müsabakaları 5 Temmuz Çarşamba günü ilk gün karşılaşmalarıyla başlıyor.

Yunus Emre Spor Salonu’nda 3 gün sürecek müsabakalarda Karaman’ın yanı sıra Isparta, Burdur, Antalya, Mersin, Adana, Hatay ve Kahramanmaraş olmak üzere 8 ilden 80 sporcu mücadele edecek. 7 Temmuz Cuma günü tamamlanacak müsabakalar sonunda ilk 6’ya giren takımlar ise 18-21 Temmuz tarihlerinde Bilecik’te düzenlenecek çeyrek final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

KÜLTÜR ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

Karaman’da 5 Temmuz Çarşamba günü başlayacak 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sezonu Badminton grup müsabakaları öncesi Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremde hayatını kaybeden sporcular ve vatandaşlar için saygı yürüyüşü yapılacak. Saygı yürüyüşü etkinliğinin ardından yine Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde sporcu kafilelerine kültür günü etkinliği düzenlenecek. Kültür gezisinde sporcular Aktekke Camii ve Türbesi, Karaman Müzesi ve Hatuniye Medresesini gibi tarihi ve kültürel mekânları gezme fırsatı bulacak.