ANALİG Badmintonda Çeyrek Finale Yükselen Takımlar Belli Oldu Foto Galeri: ANALİG Badmintonda Çeyrek Finale Yükselen Takımlar Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Karaman’da 8 ilden 80 sporcunun mücadelesine sahne olan 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sezonu Badminton grup müsabakaları 7 Temmuz Cuma günü oynanan final maçlarının ardından sona erdi.

Yunus Emre Spor Salonu’nda 3 gün süren müsabakalarda erkeklerde Karaman, Kahramanmaraş, Hatay, Adana, Mersin ve Antalya çeyrek finale yükselen takımlar olurken, kızlar ise bu isimler Hatay, Karaman, Isparta, Mersin, Burdur ve Antalya oldu. Kategorilerinde ilk altıya giren takımlar 18-21 Temmuz tarihlerinde Çankırı’da düzenlenecek çeyrek final müsabakalarında illerini temsil etmeye hak kazandı.

KARAMAN TAKIMLARI ÇEYREK FİNALDE

2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sezonu badminton grup müsabakalarına badminton antrenörleri Vural Kamiloğlu, Mehmet Said İlban ve Durdu Örentepe eşliğinde hazırlanan ANALİG Karaman ekibi 3 gün süren müsabakalar sonunda erkeklerde grup birincisi, kızlarda ise grup ikincisi olarak çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi. ANALİG Karaman ekibi, 18-21 Temmuz tarihlerinde Çankırı’da düzenlenecek müsabakalarda yarı finale yükselme mücadelesi verecek.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara başarı belgeleri ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.