Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde 8 ilden 97 sporcunun mücadelesine sahne olan 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo grup müsabakaları son gün yapılan final maçlarının ardından sona erdi.

Merkez Spor Salonu’nda 2 gün süren ve sporseverlerinde yoğun ilgi gösterdiği müsabakalarda Antalya judo takımı toplamda elde ettiği 101 puanla birinci olurken, Burdur 74 puanla ikinci, Adana 65 puanla üçüncü, Kahramanmaraş 53 puanla dördüncü, Karaman 47 puanla beşinci, Mersin 32 puanla altıncı oldu.

Genel sıralama sonunda ilk altıya giren Antalya, Burdur, Adana, Kahramanmaraş, Karaman ve Mersin takımları Aksaray’da düzenlenecek yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz, Şube Müdürü Aydın Kaya, judo il temsilcisi Ahmet Ömre Türe ve tesis amiri Erdal Gül tarafından verildi.