İlimizde geçmiş yıllarda belediye başkanlığı, milletvekili ve bakan çıkarmış olan CHP, bu seçimde 41 ilde ön seçim yaparak, teşkilatlarında bir heyecan uyandırmıştır.

Seçim kampanyasında iktidar partisiyle pek tartışmaya girmeden projelerini açıklayarak, ekonomik ve sosyal konular üzerinde yoğunlaşmıştır. İlk seçim bildirgesini açıklayan parti olmuş, özellikle emeklilere iki bayramda vereceği ikramiye halk arasında çok konuşulmuştur.

7 Haziran seçimleri ile alakalı CHP örgütü ilimizde de bir miting düzenleyerek genel başkanları sayın KILIÇDAROĞLU'nu Karaman seçmeni ile buluşturmuşlardır. Aktekke kent meydanında ki konuşmalarında, mazotu ucuzlatacağını, işsizliği çözeceğini,  saraya bağlı bütün hortumları keseceğini söyledi.

Zaman zaman atılan Başbakan Kemal  sloganlarıyla konuşmalarına devam etmiş, kendisini dinleyenleri coşturmuştur.

 

Aday:

Mustafa KAĞNICI: Parti örgütünün içinden gelmiş,yapılan ön seçimle birinci olmuş ve ilk sıraya da konmuştur. Daha önce CHP Karaman il başkanlığı görevlerinde de bulunmuş, bu güne kadar hakkında olumsuz bir şey duymadığımız, sevilen kişiliğe sahip bir hemşerimizdir.

Son seçimlerle adı bizim Mustafa diye tanıtılan Karaman'ın çocuğudur.İl genelinde geçmiş seçimlere bakıldığında CHP üçüncü parti olarak gözükmekte olup, 7 Haziran seçimlerinde  sandıktan milletvekilliği çıkarma şansları görünmemektedir.

 

Celal Arslan

3 Haziran 2015