banner464

Büyükşehir’den Asfalt Seferberliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sınırlarına yeni dahil olan ilçelerden en ücra mahallelerine (köylerine) kadar Başkent’i sıcak asfaltla donatmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Seçimlerde söz vermiştik....

Büyükşehir’den Asfalt Seferberliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sınırlarına yeni dahil olan ilçelerden en ücra mahallelerine (köylerine) kadar Başkent’i sıcak asfaltla donatmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Seçimlerde söz vermiştik....

31 Ekim 2014 Cuma 10:12
23 Okunma
Büyükşehir’den Asfalt Seferberliği
Ankara Büyükşehir Belediyesi, sınırlarına yeni dahil olan ilçelerden en ücra mahallelerine (köylerine) kadar Başkent’i sıcak asfaltla donatmaya devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Seçimlerde söz vermiştik. Yeni ilçe ve köyleri asfaltla donatacağız diye. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanına yeni katılan ilçe ve mahalleler dahil olmak üzere 2014 yılı Ocak ayından Ekim sonuna kadar toplam 4 milyon tondan fazla asfalt serimi yaparak, yeni bir rekora daha imza attı. Asfalt çalışmaları için uygun hava koşullarıyla birlikte harekete geçtiklerini bildiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Büyükşehir Belediye Yasası ile 30 Mart yerel seçimlerinin ardından söz verdiğimiz gibi Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına katılan yeni ilçe ve mahallelerden hizmete başladık. Tüm Ankara’da çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Toplamda Ekim sonuna kadar 4 milyon 89 bin ton asfalt serimi gerçekleştirdik” dedi.

Çalışmaların vardiya halinde 7/24 yapıldığını ve şehir merkezi, metropol ilçeler ile mahalle statüsü kazanan köyler başta olmak üzere dört bir tarafta sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Gökçek, “Başkent’te köşe bucak asfalt serim çalışması yapıyoruz. Asfaltsız ilçe ve eskiden köy olan mahalle kalmaması için yoğun çaba sürdürüyoruz. Artık en ücra noktalara bile ulaşım sıcak asfalt ve modern çizgileriyle donatılmış yollarla sağlanıyor” diye konuştu.

YENİ MAHALLELER ASFALTA KAVUŞTU

İlçe ve köy yollarına bitümlü sıcak karışım asfalt (BSK) serildiğini ifade eden Gökçek, “Yeni yasayla birlikte mahalle statüsüne kavuşan ancak daha önce hiç asfalt görmemiş, tozlu topraklı, taşlı, araçlara zarar veren köy yollarını da modern ve bambaşka bir görünüme kavuşturuyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına girerek ilçe ve mahalle statüsü kazanan köylerin asfaltla donatıldığını ve hemen hemen tüm ilçe ve mahallelere girildiğini anlatan Başkan Gökçek, “Ankara’da asfaltsız mahalle (köy) kalmayacak” diye konuştu.

Asfalt serim, yama ve bakım onarım çalışmalarının gece gündüz devam ettiğini kaydeden Başkan Gökçek, “Gündüzleri 8 asfalt serim, 29 asfalt bakım onarım ekibi, geceleri de 5 asfalt bakım onarım ekibi ile çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Hava koşulları uygun olduğu sürece de bu asfalt çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Merkez ve bağlı ilçelerde de süren ancak önceliğin yeni bağlanan ilçe ve mahallelere verildiği asfalt çalışmalarıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin her yere rahatça ulaşacağını ifade eden Başkan Gökçek. şunları söyledi:

“Yepyeni yollarıyla bambaşka bir görünüme kavuşan ilçe ve köylerimizdeki bu yeni çehre, Büyükşehir Belediyesi’nin götüreceği hizmetlerin sadece küçük bir göstergesidir.”

Yorumlar