YENİMEK kursiyerlerinden dev konser

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) Karşıyaka Şubesinde “Müzik ve Gösteri Sanatları” eğitimi alan vatandaşlar, Türk Halk Müziği Dostluk Korosu adı altında konser verdi.Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde...

banner491
YENİMEK kursiyerlerinden dev konser
banner567

Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları (YENİMEK) Karşıyaka Şubesinde “Müzik ve Gösteri Sanatları” eğitimi alan vatandaşlar, Türk Halk Müziği Dostluk Korosu adı altında konser verdi.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konserde Şef Yılmaz Şirin eşliğinde sahne alan kursiyerler, vatandaşlara unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Performansı konsere damga vurdu

Kulakların pasının silindiği gece, sözleri Türk sinemasının usta ismi İlyas Salman’a ait olan “Neden Türkü Söylüyorsun” adlı şiir ile başladı. Şef Yılmaz Şirin’in seslendirdiği şiir vatandaşlardan büyük beğeni toplarken, Down sendromlu İnşirah Kılıç adlı kursiyerin solo performansı geceye damga vurdu.

Vatandaşlar da eşlik etti

Billur sesiyle koro ve soloda izleyenleri kendine hayran bırakan Kılıç, vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Konser birbirinden güzel şiirler ve türkülerle devam etti. Mağosa Limanı, Kışlalar Doldu Bugün, Kuru Çaydan Öte Yana ve Ötme Bülbül Ötme gibi eserleri seslendiren koroya, vatandaşlar da hep bir ağızdan eşlik etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner592

banner590

banner591