500 Kuş Yuvası Ağaçlara Asıldı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü, 250’si deniz yoluna olmak üzere toplam 500 kuş yuvasını ağaçlara astı. Böceklerle biyolojik mücadele ve soğuk kış günlerinde kuşlara sıcak bir yuva temin etmek için yapılan...

banner491
500 Kuş Yuvası Ağaçlara Asıldı
banner567
Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü, 250’si deniz yoluna olmak üzere toplam 500 kuş yuvasını ağaçlara astı. Böceklerle biyolojik mücadele ve soğuk kış günlerinde kuşlara sıcak bir yuva temin etmek için yapılan çalışmaya Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik ve Ahmet Tuncer İlkokulu öğrencileri de katıldı.

Orman İşletme Müdürülğü personeline yardım eden Başkan Çelik, birkaç ağaca yuva astı. Yapılan çalışmadan dolayı Orman İşletme Müdürlüğü’ne teşekkür eden Başkan Çelik, "Deniz yolu ilçemiz ve bizim için son derece önemli bir bölge. Burada yaptığımız çalışmalar tamamlandığında örnek bir cadde oluşturmayı hedefliyoruz. Doğayla iç içe, yürüyüş ve bisiklet yollarının olduğu yemyeşil bir yol ve kaldırım oluşturmayı hedefliyoruz. Asılan bu yuvalar da kuşları bu bölgede tutacak ve onlara sıcak bir yuva olacaktır. Kuş sesleri arasında ilçe halkının sabah ve akşam sporunu yaptığı örnek bir cadde olacak burası. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Projeye katılan ilkokul öğrencileriyle bir süre sohbet eden Başkan Çelik, çocuklara canlılarla ortak bir dünyayı paylaştıklarını, onların yaşam hakkına da saygı duymak gerektiğini anlattı. Çocuklarında ağaçlara yuva astığı çalışma gün boyunca devam etti.

Orman İşletme Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise her yıl belli sayıda kuş yuvasını Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kendilerine gönderdiğine ancak genel itibariyle bu yuvaları ormanlık alanlarda değerlendirildiği belirtildi.

Bu yıl şehir merkezine de yuva asmayı uygun gördüklerini belirten Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri kuş yuvası sayısını her yıl arttırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590