banner464

Akbb Başkanı Tütüncü Ziyaretlerini Sürdürüyor

Antalya Korkuteli, Burdur Söğüt, Gölhisar, Altınyayla ve Muğla Fethiye belediyelerini ziyaret eden Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yerel yönetimlerde siyaset değil hizmet olduğunu belirtti.Akdeniz Belediyeler...

Akbb Başkanı Tütüncü Ziyaretlerini Sürdürüyor

Antalya Korkuteli, Burdur Söğüt, Gölhisar, Altınyayla ve Muğla Fethiye belediyelerini ziyaret eden Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yerel yönetimlerde siyaset değil hizmet olduğunu belirtti.Akdeniz Belediyeler...

24 Ekim 2014 Cuma 14:49
69 Okunma
Akbb Başkanı Tütüncü Ziyaretlerini Sürdürüyor
Antalya Korkuteli, Burdur Söğüt, Gölhisar, Altınyayla ve Muğla Fethiye belediyelerini ziyaret eden Akdeniz Belediyeler Birliği ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yerel yönetimlerde siyaset değil hizmet olduğunu belirtti.

Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) ziyaretleri kapsamında, Kepez Belediyesi ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, aynı gün içerisinde Antalya Korkuteli, Burdur Söğüt, Gölhisar, Altınyayla ve Muğla Fethiye belediyelerini ziyaret etti.

Ziyaretler kapsamında Başkan Tütüncü’ye ise Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin İnce ve Akdeniz Belediyeler Birliği Danışmanı Adlıhan Dere, Kepez Meclis üyeleri Esat Göyük ve Mehmet Başaran da eşlik etti.

Akdeniz Belediyeler Birliği heyeti ilk olarak Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce’yi ziyaret etti. Makam odasında Başkan Tütüncü’yü ağırlayan Başkan Gökce, “Birlik başkanı olarak başarılı olacağınızı biliyorum. Sizinle birlikte Akdeniz Belediyeler Birliği’ne hareket geldi. Birlikler, belediyeler arasında iş biriliği, dayanışma ve ortak fikri hedef alan yapılardır. Belediyeler açısından belediyeler birliği çok önemli. Parti ne olursa ortak amacımız halka hizmet etmek” dedi.

Seçimlerin gelip geçeceğini, ast olanın halka hizmet olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Seçim olur, partiler kazanır. Ama topraklar bizim. Bu şehir bizim. Bu insanlar bizim. En güzel şekilde de bu insanımıza hizmet etmek zorundayız. Yerel yönetimlerde siyaset olmaz. Hizmet olur. Yerel yönetimin partisi de olmaz. Şehrin tamamını kucaklamak vardır. Akdeniz Belediyeler Birliği çatısı altında iktidarıyla muhalefetiyle birleşiyor, kurumsal anlamda daha da güçlenmeleri, yepyeni ufuk ve vizyonla gelişmesini istiyoruz” ifadesini kullandı.

Konuşmasının ardından Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce ve Başkan Tütüncü günün anısına birbirlerine hediye takdim etti.

Söğüt ilçesine geçen AKBB heyetini burada Söğüt Belediye Başkanı Salih Yavuz, makamında ağırladı. Bir süre Başkan Yavuz’la sohbet eden Başkan Tütüncü, birlik ve beraberlikle halka hizmet için durmadan çalışmaları gerektiğini söyledi. Ziyaretin ardından Tütüncü ve Yavuz birbirlerine hediyeler takdim edip, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gölhisar Belediyesi’nde de Başkan Tütüncü ve heyeti karşılayan Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, “Bizim görevimiz vatandaşa hizmet etmek Belediyecilik, her şeyden önce hizmet makamıdır. Burası, bu makamlar hizmet yeridir. Belediyeler, orada yaşayan insanlarla sırt sırta vererek birlikte olmalı. Bir olunursa hizmet de artar, vatandaşın kalbine de inilir” diye konuştu.

Vatandaşlara özveriyle yaklaşılıp ve özveriyle hizmet edildiğinde devlete olan bağlılıkların artacağını belirten AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, “Belediyeler Birliği’nin en önemli hedefi, belediyeler arası koordine kurmak, beraberlik ve dayanışmayı hakim kılmaktır. Yerinde ziyaretle güzel belediyeciliğin felsefesi hakkında bir şeyler paylaşmak bizim zenginliğimiz olacaktır. Önemli olan bölgenin kamu hizmetleri alması konusunda yatırımların artması ve hızlanması, vatandaşlar için de daha çok hizmet etmektir” dedi.

Konuşmaların sonunda Başkan Canural, Tütüncü’ye üzerine Kibyra Antik Kent ve ilçenin simgesi curanın bulunan bakır bir rölyef hediye etti. Canural’a teşekkür eden Başkan Tütüncü de porselen vazoyu takdim etti.

Daha sonra Altınyayla Belediyesi’ne geçen heyet, burada Belediye Başkanı Ahmet Serttaş tarafından makamında karşılandı. Birlik çalışmaları imkanıyla ilçeye ışık tutacaklarını kaydeden Başkan Tütüncü, “AKBB, fikir paylaşımları anlamında daha hızlı yol almamızı sağlıyor. Vatandaşlara daha iyi hizmet için daha donanımlı bir belediye başkanı ve belediye olunması lazım. Birlikte nice güzel işler yapacağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.

AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ağırlamanın onur verici olduğunu belirten Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş ise Tütüncü’ye el yapımı sipsi ve bölgenin simgesi olan ekmek torbasına yerleştirilmiş çan hediye etti.

Ziyaretler kapsamında Akdeniz Belediyeler Birliği heyetinin son durağı Fethiye Belediyesi oldu. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatci, Başkan Tütüncü ve heyeti makamında ağırladı. Belediye başkanının parti rozeti olmaması gerektiğini belirten Saatci, “Efendimiz halktır. Biz de onların hizmetkarıyız. Hizmet etmek için bu makamdayız. Onlara karşı görevlerimizi yapmak boynumuzun borcu” diye konuştu.

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin 53 belediyeyi kapsadığını söyleyen Başkan Tütüncü ise, “Belediye başkanı bir partiden seçilir ama o bölgedeki her görüşün her felsefenin hizmetindedir. Biz de bu şekilde devam edeceğiz. Birlik olarak da parti gözetmeden 53 belediyeyi kapsayan şekilde, herkese aynı mesafede olacağız. Sizin tecrübenizden yararlanmak ve paylaşmak Belediyeler Birliği için çok iyi olacaktır” dedi.

Daha sonra ise heyet, Belediye Başkanı Saatci’yle birlikte hatıra fotoğrafı çektirilip hediyeler takdim etti.

Yorumlar