banner464

Antalya’da Okullar Ligi Protokolü İmzalandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle projelendirilen okullar liginin protokolü imzalandı. Antalya Büyükşehir belediyesi’nde düzenlenen protokol imza törenine Antalya Büyükşehir...

Antalya’da Okullar Ligi Protokolü İmzalandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle projelendirilen okullar liginin protokolü imzalandı. Antalya Büyükşehir belediyesi’nde düzenlenen protokol imza törenine Antalya Büyükşehir...

20 Ekim 2014 Pazartesi 18:30
17 Okunma
Antalya’da Okullar Ligi Protokolü İmzalandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle projelendirilen okullar liginin protokolü imzalandı. Antalya Büyükşehir belediyesi’nde düzenlenen protokol imza törenine Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Menderes Türel, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve Gençlek ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu katıldı.

Öğrencilerin boş zamanlarını daha etkin kullanmaları amacıyla oluşturulan proje 422 bin öğrencinin bulunduğu Antalya’da üy ayrı branşta ve üç ayrı yaş grubunda düzenlenecek.

Protokol imza töreninde proje hakkında bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu ve hem kendileri açısından hem de ülke açısından büyük önemi bulunduğuna dikkat çekti. Türel, proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile bir okullar ligi oluşturacaklarını iade etti.

Türel şöyle dedi; " Üç branşta lig yapılacak, futbol, basketbol ve voleybol branşlarında müsabakalar yürütülecek. Tabi ki bizim ilk günden beri söylediğimiz bir husus var özellikle amatör sporların desteklenmesi ve gençlerin spora teşvik edilmesi açısından çok önemli hedeflerimiz vardı. Bugün bunlardan birini daha yerine getiriyoruz, bunlar secim beyannamemizde de vardı, verdiği her sözü yerine getiren bir Belediye Başkanı olma gayreti ve sıfatıyla bugün bir sözümüzü daha tutmuş oluyoruz. Her sözümüzü yerine getireceğiz. Bu proje özellikle genç kardeşlerimiz için olacak ve üç üç yaş grubunda gerçekleştirilecek. Küçüklerde 2003-2004 doğumlular, yıldızlarda 2001-2002 doğumlular, gençlerde ise 1999 -2000 doğumlular mücadele edecek ve inşallah bu okullar ligi Türkiye’de bir ilk olmakla beraber bu okullar liginden çıkan milli sporcularımız başarıyla Antalyamızı, ülkemizi temsil eder duruma gelecekler. Antalyamızın çok önemli bir spor potansiyeli olduğunu düşünüyoruz şimdi bunu bir sonuca dönüştüreceğiz bu konuda bizi cesaretlendiren atmış olduğumuz cesur adımlara destek veren Milli Eğitim Bakanlığımıza Antalya İl Müdürümüz Osman Nuri Gülay şahsında Gençlik ve Spor bakanlığı’na da İl Müdürümüz Burhanettin Hacaferoğlu şahsında teşekkür ediyorum. "

Türel’den sonra söz alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise Menderes Türel’in seçimleri kazanmasının ardından gençlerle ilgili önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi. Hacıcaferoğlu, " Bu proje gençlarimizin boş zamanlarını en iyi şekilde kullanmaları açısından önemli, okul sporlarını zaten yürütüyorduk ama bu proje ile okul sporlarına katılamayan sporcular da spor yapma imkanını kavuşacak." dedi.

Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise 422 bin öğrencinin bulunduğu Antalya’da Türel’in göreve gelmesinden buyana özellikle eğitimde arsa problemi yaşamadıklarını belirterek " Okul bahçesi düzenlemesinden tutun da okul dizaynına kadar üç beş ay içinde sıkıntılar çözüldüğü gibi farklı projelere de imza atar olduk. Çocukların zamanı doğru ve etkin şekilde kullanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde farklı bir pnojenin de hazırlıklarını tamamlamak üzereyiz, o projeye de destek vermesi açısından bugünkü proje çok önemli çünkü 422 bin öğrencimiz var sürekli göç alıyoruz. Öğrencilerimizi mutlaka ortak bir kent kültürü oluşturmamız ortak bir kent faaliyetinde buluşturmamız gerekiyor. " dedi.

Konuşmaların ardından Okullar Ligi protokolü Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Menderes Türel, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu tarafından imzalandı.

Yorumlar