banner464

Atso Akademi’den 5 Farklı Konuda Eğitim

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, oda bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürüten ATSO Akademi tarafından 11-14 Kasım tarihleri arasında “5S ve Eğitim Planlama”, “Kişisel İmaj ve Etkili Konuşma”, “Proseslerin...

Atso Akademi’den 5 Farklı Konuda Eğitim

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, oda bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürüten ATSO Akademi tarafından 11-14 Kasım tarihleri arasında “5S ve Eğitim Planlama”, “Kişisel İmaj ve Etkili Konuşma”, “Proseslerin...

10 Kasım 2014 Pazartesi 14:27
38 Okunma
Atso Akademi’den 5 Farklı Konuda Eğitim
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, oda bünyesinde eğitim faaliyetlerini yürüten ATSO Akademi tarafından 11-14 Kasım tarihleri arasında “5S ve Eğitim Planlama”, “Kişisel İmaj ve Etkili Konuşma”, “Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi ve İyileştirme Teknikleri”, “Kadın Girişimcilikte Liderlik ve Örgütsel Davranış Becerileri”, “Duygusal Zeka, Zihin Haritalama ve Hafıza Teknikleri” konularında eğitim programı düzenleneceğini bildirdi.

ATSO Akademi’nin Antalya iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda, Oda üyeleri ve çalışanlarına yönelik eğitim faaliyetlerine devam ettiğini belirten Budak, “11 Kasım’da düzenleyeceğimiz 5S ve Eğitim Planlama Eğitimi’nde eğitmen Dr. Naci Çuhacı tarafından katılımcılarımıza toplam kalite, sürekli iyileştirme, 5S in anlamı, kırmızı etiket uygulaması, düzenleme, depolama ve uygun depolama için gerekenler, depolama yöntemleri, depolama kuralları, temizlik, gözlem ve problemlerin tespiti, kontrol noktalarının belirlenmesi, disiplin, 5S audit sheet gibi konular aktarılacak” dedi.

KİŞİSEL İMAJ VE ETKİLİ KONUŞMA

Budak, 12 Kasım’da düzenlenecek Kişisel İmaj ve Etkili Konuşma Eğitimi’nde ise eğitmen Deniz Sarışın Gökkuş tarafından katılımcılara farkındalık, Johari penceresi, kişisel imaj, etkili izlenim, sözsüz iletişim, genel görünüş, duruş, göz teması, jest ve mimiklerin kullanımı, ses, sözlü iletişim, cümle yapısı, kelime seçimi, etkili konuşmanın kriterleri, konuşmayı kurgulamak, bireysel çalışma, sunum konuları hakkında bilgi verileceğini söyledi. Budak, “TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu’nun talebi ile 12 Kasım tarihinde düzenleyeceğimiz Kadın Girişimcilikte Liderlik ve Örgütsel Davranış Becerileri Eğitimi’nde ise eğitmen Yrd.Doç.Dr. Ertan Beceren kadın girişimcilerimize farklı olmak, değişim oluşturmak, yenilik katmak, liderlik, yöneticilik,girişimcilik, işyeri açmak, vizyon analizi ve geleceği bugünde yaşama sanatı konularında bilgiler verecek” şeklinde konuştu.

SÜREÇ YÖNETİMİ EĞİTİMİ

13-14 Kasım tarihlerinde TSE işbirliğinde düzenlenecek Proseslerin Yönetimi, Etkileşimi ve İyileştirme Teknikleri Eğitimi’nde de TSE Eğitmeni Rasim Yılmaz’ın TS-EN-ISO 9001 kalite yönetim sisteminin proses yaklaşımı ile ele alınması, kalite yönetim sistemi proseslerinin tanımlanması, proseslerin sırasının ve birbirleri ile etkileşiminin tayini, proseslerin çalıştırılması ve kontrolünü sağlamak için kriter ve metotlar, proseslerin ölçülmeleri, ölçüm metotları ve proseslerin analizi, sürekli iyileştirme konularını anlatacağını belirten Budak, “Programın sonunda, katılımcılarımız TSE onaylı sertifika almaya hak kazanacaklar” dedi.

DUYGUSAL ZEKA VE HAFIZA TEKNİKLERİ

Budak, 14 Kasım tarihinde düzenlenecek Duygusal Zeka, Zihin Haritalama ve Hafıza Teknikleri Eğitimi’nde ise Psikolog Erdem Öz tarafından katılımcılara iş yerinde duyguların yerini ve önemini daha iyi kavrama, duygularını sözel ve beden dili ile ifade etme, olumsuz duygularla nasıl baş edebileceklerini öğrenme, davranışlarını ve kendilerini motive edecek duygularını keşfetme, sağ beyin-sol beyin, zihin haritaları, bireysel zihin haritası oluşturma, değerlendirme ve geri bildirim konuları hakkında bilgiler aktarılacağını ifade etti.

ATSO Akademi’nin Antalya iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda, oda üyeleri ve çalışanlarına yönelik eğitim faaliyetlerinin tüm hızı ile devam ettiğini belirten Budak, “Son derece faydalı olacağını düşündüğümüz, her birisi konusunda uzman kişilerce yürütülecek ve katılımcılarımıza sertifika verdiğimiz bu eğitimlerimize tüm üyelerimizi, çalışanlarını ve konuya ilgi duyan herkesi davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Budak, eğitim faaliyetlerinin ATSO web sayfası ile ATSO’nun sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini ve eğitimlere ilişkin her türlü bilginin ATSO bünyesindeki Eğitim ve Kalite Müdürlüğü’nden alınabileceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar