banner464

Göçerler’e Tapu Müjdesi

Göçerlerler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler ve Fatih mahallelerinin 30 senedir mülkiyet problemleriyle uğraştığını belirterek, sorunları birer birer çözdüklerini söyledi.2B...

Göçerler’e Tapu Müjdesi

Göçerlerler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler ve Fatih mahallelerinin 30 senedir mülkiyet problemleriyle uğraştığını belirterek, sorunları birer birer çözdüklerini söyledi.2B...

10 Aralık 2014 Çarşamba 10:30
54 Okunma
Göçerler’e Tapu Müjdesi
Göçerlerler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Göçerler ve Fatih mahallelerinin 30 senedir mülkiyet problemleriyle uğraştığını belirterek, sorunları birer birer çözdüklerini söyledi.

2B sorunu yaşayan Kepez’in bütün mahalleleriyle yakından ilgilendiklerini söyleyen Başkan Tütüncü, “2B problemini çözdüğümüz yerlerde son 5 yılda 30 bine yakın tapuyu Kepez’de verdik. Daha önceki farklı mahallelerde farklı bölgelerde tapuları nasıl vermişsek, inancınız olsun burada da verilecek. Siz, kendi arsalarınız üzerine, kendi isteğiniz doğrultusunda binalar yapacaksınız. Buralar çok daha güzel bir yer olacak” dedi.

Mahalleye TOKİ yapılacağı iddialarını sert dille eleştiren Başkan Tütüncü, şunları kaydetti:

“Referansımız, geçmişteki verdiğimiz sözleri tutmamızdır. Yaklaşık 5,5 senedir belediye başkanıyım. Kepez’in hiçbir mahallesine TOKİ yaptırmadım. Bundan sonra da asla yapılmayacak. Ne TOKİ yapılacak ne de TOKİ’nin önünü açan kararlar verilecek. Biz, 30 sendir size tapularını veremeyen siyasetçilerin, yapamadığını yapmak için buradayız. Ve tapularınızı biz vereceğiz.”

Bölgeye bin yataklı hastanenin de gelmesiyle farklı bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Tütüncü, “2B’nin kalkmasıyla birlikte,Göçerler Mahallesi de Kepez’in diğer mahalleleri gibi en güzel hale gelecek. Rayiç bedeller çok yüksek çıkacak deniliyor. Bu bilgi ortalığı karıştırmak için. Aylardır burası için belirlenen rakamları aşağıya çekmek için sabah, akşam zaman gözetmeksizin çalışıyoruz. Resmi değil ama artık son şeklini aldı. Ay sonu tebligatlar yapılacak. Ödeme planları hazırlanması ve tapu sözleşmesi süratiyle, vatandaşlarımız tapularını ceplerine koyacak” diye konuştu.

Devletin arazisine para verilmeden sahip olunamayacağını kaydeden Başkan Tütüncü, sözlerini söyle sürdürdü, “Bölgede en düşük rakam Göçerler ve Fatih mahallelerinde olacak. Sizlerin ödeyebileceği rakamlara çektik. Belediye başkanı olarak sizin için en iyi çalışmayı ben ve arkadaşlarım yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’le de el ele vererek burada en güzel uygulamayı gerçekleştireceğiz. Hiçbir hemşehrimizin yüreğinde toplu iğne ucu kadar bir soru kalmasın. 30 senedir beklenen imar da tapu da hizmetler de ‘Ak Belediye’ anlayışıyla Göçerler’e gelecek. Aydınlık günler çok yakın” dedi.

Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan da konuşmaların sonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye, mahalleli adına teşekkür etti.

Yorumlar