Manavgat’ta Myo Öğrencilerine Seminer

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü öğrencilerine yönelik, mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleği ve hukuki zemini ile ilgili seminer düzenlendi.Mali Müşavir...

banner491
Manavgat’ta Myo Öğrencilerine Seminer
banner567
Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Akdeniz Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü öğrencilerine yönelik, mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleği ve hukuki zemini ile ilgili seminer düzenlendi.

Mali Müşavir Mesut Solkol, konuşmacı olarak katıldığı seminerde, 1989 yılında yayınlanan kanunla yasal zemine oturan mali müşavirler ve yeminli mali müşavirlerin çalışma alanları, mesleki ünvanlar, mesleğin icrası sırasında yapılması gerekenler, dikkat edilmesi gereken etik kurallar ve meslek mensuplarının çalışma alanları konusunda bilgi verdi.

Solkol, "Okulu bitirdikten sonra mali müşavirlik mesleği şu an Türkiye’de henüz mesleğe ilk adımı atmadan önce stajı dahi sınavla başlayan bir meslek olması nedeniyle akademik boyutu daha ön plana çıkıyor. Mali müşavirlik 4 yıllık fakülte, 3 yıllık staj ve sınav dönemleri ile neredeyse 9 yıllık bir eğitim ve çaba sonunda elde edilen bir meslek" diye konuştu.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner546