banner464

Masa Dağı’nda Antalya’nın Simgesi Olacak Proje

Kepez Belediyesi, Antalya’nın kuş bakışı izlenebildiği Masa Dağı’nda içerisinde her taraftan görünebilecek büyüklükte bir simge projenin olacağı 200 dönümlük yeşil alan çalışması yapmayı planlıyor.Kepez Belediye Başkanı Hakan...

Masa Dağı’nda Antalya’nın Simgesi Olacak Proje

Kepez Belediyesi, Antalya’nın kuş bakışı izlenebildiği Masa Dağı’nda içerisinde her taraftan görünebilecek büyüklükte bir simge projenin olacağı 200 dönümlük yeşil alan çalışması yapmayı planlıyor.Kepez Belediye Başkanı Hakan...

23 Aralık 2014 Salı 11:15
69 Okunma
Masa Dağı’nda Antalya’nın Simgesi Olacak Proje
Kepez Belediyesi, Antalya’nın kuş bakışı izlenebildiği Masa Dağı’nda içerisinde her taraftan görünebilecek büyüklükte bir simge projenin olacağı 200 dönümlük yeşil alan çalışması yapmayı planlıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya’nın turizm kenti imajına katkı sağlayacak “simge projesi” için Masa Dağı’nda yer tespiti çalışması yaptı. Planlamayla ilgili bürokratların da eşlik ettiği incelemede Masa Dağı Rekreasyon Alanı Projesi için de yer çalışması gerçekleştirildi.

İnceleme sonrası bir açıklama yapan Başkan Tütüncü, Masa Dağı bölgesinin, Antalya kent merkezinin panoramik olarak izleme imkanı sunan ve kent merkezinin her tarafından görülebilen bir yer olduğunun altını çizdi. Seçim vaatlerinden bir tanesinin de Kepez’e simge bir proje kazandırmak olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü,“Yapmayı planladığımız simge proje, sadece Kepez için değil, bütün Antalya’ya sembol olabilecek nitelikte bir önem taşıyacak. Çünkü Antalya’nın her tarafından görülebilen bir noktaya, simge projeyi inşa edeceğiz” dedi. Başkan Hakan Tütüncü, Masa Dağı bölgesinde merkezinde simge projenin yer alacağı 200 dönümden oluşan bir yeşil alan düzenlemesi yapacaklarını da belirterek, “Masa Dağı, Antalya için bulunmaz bir nimet. Dünyanın modern memleketlerinde böyle yerlerde şehre, vatandaşa yönelik çok çeşitli sosyal hizmet projeleri gerçekleştiriliyor. Masa Dağı’nın da bu anlamda değerlendirilmesini istiyoruz. Geçtiğimiz dönem bu bölgede seyir terası yaptık. Çeşitli sosyal tesisler meydana getirdik. Bölgede geçtiğimiz dönem 2B ile ilgili mülkiyet problemi vardı. 2B sorunu da ortadan kalkınca özellikle yeşil alanların, kamusal yatırımların yapılabilmesi mümkün hale geldi” diye konuştu.

Masa Dağı’ndaki imar planında yeşil alan olan 2B arazilerini, üzerlerine yazdırmak isteyen iyi niyetli olmayan kişilerin olduğuna dikkat çeken Başkan Tütüncü, “Bölgeye halk kazandırmak için 6 yıldır elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. İyi niyetli olmayan kişilerle mücadelemiz sürecek. Bizim bölgeyle ilgili en önemli yaklaşımımız, harikulade güzellikte olan, Antalya’ya bakan, müstesna bir çevre alanı olan Masa Dağı’nın her bir noktasını vatandaşımız için güzel bir çevre olarak değerlendirilmesidir. Konut alanlarında düzgün konutların inşa edilmesini, yeşil alanlarda ve kamusal alanlarda ise kamuya dönük yatırımların yapılmasını sağlayarak, Kepez’e ve Antalya’ya farklı bir yaşamı sunmak en önemli amacımız olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Tütüncü, simge proje için yarışma düzenleyeceklerini, 200 dönümlük yeşil alanla ilgili de fikir projesi çalışması yapacaklarını sözlerine ekledi. İki projeye şehrin ortak aklıyla yapacaklarını dile getiren Başkan Tütüncü, “Simge eser Antalya’nın her tarafından görülecek. Antalya gelen herkes bu simge eserde fotoğraf çektirmeye gelecek. Burada güzel bir eseri daha ayağa kaldıracağız. Masa Dağı bölgesi, yeni dönemde güzel hizmetlerle Antalya’nın başına kondurulmuş bir taç olacak” dedi.

Yorumlar