banner464

Matso Yönetimi "kariyer Sohbetleri"ne Katıldı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Manavgat Öğrenci Yurdu "Kariyer Sohbetleri" kapsamında düzenlenen toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı...

Matso Yönetimi "kariyer Sohbetleri"ne Katıldı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Manavgat Öğrenci Yurdu "Kariyer Sohbetleri" kapsamında düzenlenen toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı...

27 Aralık 2014 Cumartesi 14:09
47 Okunma
Matso Yönetimi
Antalya’nın Manavgat ilçesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Manavgat Öğrenci Yurdu "Kariyer Sohbetleri" kapsamında düzenlenen toplantıya MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, KOSGEB Temsilcisi Ali El katıldı.

Toplantıda konuşan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, oda çalışmaları ve ilçe ekonomisiyle ilgili bilgiler verirken, ilçe ekonomisinin çeşitlendirilmesi ve farklı sektörlerinde ön plana çıkması gerektiğini söyledi. Kış aylarında turizmde durgunluk yaşanması nedeniyle ilçede sosyo-ekonomik bazı sıkıntılar yaşandığını kaydeden Boztaş, "Turizmin 7 ay yapılıp 5 ay yapılamaması ilçemizin ekonomik hayatını olumsuz etkilemektedir. Gelecek açısından bunun ciddi risk oluşturduğunu düşünüyoruz. Turizmin 12 aya yayılması için devletin ve sivil toplum kuruluşlarının çeşitli çalışmalar yürütüyor" dedi.Kurum olarak inşaatını yapacakları MATSO Turizm Fakültesi’ne de değinen Boztaş, fakültede yetişecek gençlerin ilçe ve bölge turizmine katkılar sağlayacağını söyledi.

Kurum olarak ilçe girişimci sayısının artması için çaba gösterdiklerini de kaydeden Boztaş, şunları söyledi:

"Bölgede en çok Girişimcilik Eğitimi açan kurumuz. Açtığımız eğitimler ile ilçemizde girişimci sayısını artması çaba gösteriyoruz. İlçemizde bulunan mevcut işletmeler yanı sıra yeni işletmelerin kurulması da elzemdir. Yeni açılan iş imkanları ile istihdama katkı sağlamayı hedefliyoruz. İlçemizde ne kadar çok girişimci adayı olursa, bölgemizin ve ülkemizin kalkınması da o kadar hızlı olacak ve işsizlik sorunu o kadar kolay çözülecektir."

Öğrencilere mezun olduktan sonra mutlaka lisans ve yüksek lisansla eğitimlerini tamamlamalarını tavsiye eden Boztaş, eğitimin ardından nasıl kariyer planı yapmaları gerektiği konularında fikirler verdi. Boztaş, "İçinizde bir firmanın alt kademesinden başlayarak ilerde genel müdür olabilecek arkadaşlarımız da olacaktır. İş dünyamızın eğitimlerini tamamlayan gençlere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Gençlerimizin girişimci olmanın yanı sıra bir girişimci yanında kariyer yapmasını tavsiye ediyorum" diye konuştu.

MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş ise turizmle ilgili bilgeler vererek öğrencilere yaptıkları işte başarılı olmalarını ve en iyisini yapmak için gayret göstermelerini tavsiye etti. Başarının anahtarının, işini önemseyerek çalışmaktan geçtiğinin altını çizen Güneş, "Bildiklerinizi en iyi şekilde uygulayın. Çalışacağınız işte bilgilerini daima güncelleyin ve öz güveniniz yüksek olsun. Her işte olduğu gibi turizmde de eğitimin yanı sıra işinizi de çok iyi bilmeniz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

KOSGEB Temsilcisi Ali El de, kurum ve girişimcilik eğitimi ile ilgili destekler hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar