banner464

Üç Mahalleye Doğalgaz Müjdesi

Antalya’da ilk doğalgazın geldiği merkez ilçe olan Kepez’de doğalgaz götürülen mahalle sayısı artırılıyor.Geçtiğimiz yıllarda Kepez’de 9 mahalleye doğalgaz götürülürken, Ahatlı, Kültür, Yeni Doğan, Fabrikalar (güney bölümü)...

Üç Mahalleye Doğalgaz Müjdesi

Antalya’da ilk doğalgazın geldiği merkez ilçe olan Kepez’de doğalgaz götürülen mahalle sayısı artırılıyor.Geçtiğimiz yıllarda Kepez’de 9 mahalleye doğalgaz götürülürken, Ahatlı, Kültür, Yeni Doğan, Fabrikalar (güney bölümü)...

22 Aralık 2014 Pazartesi 14:49
41 Okunma
Üç Mahalleye Doğalgaz Müjdesi
Antalya’da ilk doğalgazın geldiği merkez ilçe olan Kepez’de doğalgaz götürülen mahalle sayısı artırılıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Kepez’de 9 mahalleye doğalgaz götürülürken, Ahatlı, Kültür, Yeni Doğan, Fabrikalar (güney bölümü) Yeşiltepe, Özgürlük, Ulus, Zafer ve Yükseliş mahallelerinde doğalgaz alt yapı çalışmaları tamamlandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz günlerde şehirleşme alt yapısı tamamlanan mahallelere doğalgaz götürülmesi için yatırımcı firma yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirmişti. Tütüncü, toplantı sonrasında Çankaya mahalleleri ile Fabrikalar Mahallesi’nin kuzey bölümüne doğalgaz müjdesi vermişti.

Başkan Hakan Tütüncü,Çankaya Mahallesi Barış Manço Bulvarı’nda başlayan doğalgaz alt yapı çalışmalarını inceledi. Çalışanlara başarılar dileyen Tütüncü, yaptığı açıklamada Kepez’e ilk doğalgaz yatırımın kendi dönemlerinde yapıldığını söyledi. Geçtiğimiz dönem 9 mahalleyi doğalgazla buluşturduklarını aktaran Tütüncü, “Ortaya konulan talepler, doğalgaz kullanımın Kepez’de yaygınlaşacağını gösteriyor” dedi.

KEPEZ DOĞALGAZ KULLANIMINDA ÖNDE

Başkan Tütüncü, doğalgaz alt yapı çalışmasının tamamlandığı ve yoğun bir nüfusun yaşadığı 9 mahallede 40 bine yakın konutta doğalgaz kullanıldığını aktardı. Başkan Tütüncü, bu mahallelerde doğalgaz kullanımıyla ilgili alt yapıyı hazırladıklarını; konut sahiplerinin istemeleri halinde tesisatlarını yaptırarak doğalgaz kullanımından istifade edebileceklerini hatırlattı. Diğer merkez ilçelerle mukayese edildiğinde doğalgaz kullanımında Kepez’in açık ara önde olduğunun altını çizen Başkan Hakan Tütüncü, 2015 yılında Kepez’de doğalgaz yatırımlarının devam edeceğini açıkladı.

DOĞALGAZ AĞI KEPEZ’DE BÜYÜYOR

Başkan Tütüncü, doğalgaz yatırımın hangi mahallelere yapılacağı ile ilgili şu bilgileri verdi: “Fabrikalar Mahallesi’nin güney bölümünde doğalgaz alt yapı çalışmaları tamamlanmıştı. 2015’te ise mahallenin kuzey bölümünde doğalgaz çalışması yapılacak. Yoğun bir nüfusun yaşadığı ve çok katlı sitelerin olduğu Atatürk Mahallesi de yeni yılda doğalgaza kavuşacak. Antalya’nın, Kepez’in gözdesi haline getirdiğimiz Masa Dağı bölgesi, Çankaya Mahallesi de doğalgaz yatırımım geldiği yeni yerleşim yerlerinden bir tanesi oldu. Kanal, Barış, Esentepe, Yavuz Selim, Kazım Karabekir mahallelerinde ise proje ve maliyet çalışması yapılacak. Talep olması durumunda bu mahallelerimize de önümüzdeki yıllarda doğalgaz götürülecek. Karşıyaka, Emek mahalleleri ile inşası süren Kepez Devlet Hastanesi’ne doğalgaz götürülmesi de çalışma programına alındı”

60-70 BİN KONUT DOĞALGAZ KULLANACAK

Başkan Tütüncü, doğalgaz yatırımının, Kepez’de ve kent merkezinde son yıllarda yaşanan hava kirliliğinin azalmasına da önemli bir katkı vereceğinin altını çizdi.

“Doğalgaz tertemiz bir enerjidir” diyen Tütüncü, “Bu bakımdan idare olarak 6 yıldır doğalgazın yaygınlaşması için elimizden gelen her türlü çabayı sarf ediyoruz. 3 mahallede çalışmalar tamamlandıktan sonra 60-70 bin arası konuta doğalgaz alt yapısı sağlanmış olacak. Bu rakamda Kepez gibi bölgede konutların 8\\1 civarına denk geliyor. 6 yıllık iktidarımızda imar problemleri çözülmüş, şehirleşme noktasında belli bir mesafe elde etmiş mahallelerimizin tamamına doğalgazı getiriyor olabilmek önemli bir gelişmedir. Dönemimizde 2019’a kadar doğalgazı enerjinin tertemiz bir kaynağı olarak Kepez’de yaygınlaştırmak ve hemşehrilerimizin istifadesine sunmak istiyoruz. Böylece bölgemizdeki hava kirliliğini ortadan kaldırarak Kepezlilere daha modern bir hayat imkânı sunmak arzusu içerisindeyiz” dedi.

Yorumlar