Karaman’da düzenlenmeye başlayan Antika Pazarı büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Elmaşehir Mahallesinde TOKİ 1 Konutları yanındaki Çarşamba Kapalı Pazar yerinde düzenlenecek olan Antika Pazara tüm Karaman halkı davet edildi.

16 Temmuz Pazar günü 10’uncusu düzenlenecek olan Antika Pazarı, Karaman Halkının ilgisini çekmiş ve yoğun bir ziyaretçi akınına uğramıştı.

Bu konuda Karaman Antikacılar Derneği Başkanı Mücahit Özdemir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Antika bir tutku olarak geçmiş ile olan bağlarımızın en önemli halkasıdır. Geçmişin sanatı, kültürü ve tercihleri ile ilgili önemli materyallerdir. Anılarımızı canlandırır ve her an taze kalmasını sağlar. Karaman’da bu konudaki eksikliği tamamlamak üzere harekete geçtik. Önceki pazarlarımız beklenenin çok ötesinde büyük bir ilgi ve alaka ile karşılandı ve karşılanmaya devam ediyor.  Antika Pazarımıza başta komşu ilimiz Konya olmak üzere, Yurdumuzun her köşesinden seçkin antikacılar katılmakta ve çok nadide eserleri halkımızın beğenisine sunmaktadır.  Alışveriş ortamının yanı sıra, müze ve sergi hizmetini de halkımızın takdirine sunmaktan mutluyuz. Misafirlerimiz satın aldıkları antikalar ile ev ve işyerlerini donatıyor aynı zamanda kendilerinde bulunan antika eşyaları da değerlendirme fırsatı buluyorlar.  Bizlere destek veren başta Karaman Belediyesi olmak üzere tüm kurum kuruluş ve kişilere teşekkür ederiz.  16 Temmuz 2023 Pazar Günü sabah 08.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında açık olacak Antika Pazarımıza tüm halkımızı davet ediyoruz.”