banner464

Annesini Tehdit Etti Yine Tutuklandı

Samsun’da kolonya almak için istediği 1 lirayı kendisine vermeyen annesine tekme atarak yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle 1 yıl 8 ay ceza alıp 24 gün önce cezaevinden tahliye olan bağımlı genç, annesine yine saldırınca tutuklanarak...

Annesini Tehdit Etti Yine Tutuklandı

Samsun’da kolonya almak için istediği 1 lirayı kendisine vermeyen annesine tekme atarak yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle 1 yıl 8 ay ceza alıp 24 gün önce cezaevinden tahliye olan bağımlı genç, annesine yine saldırınca tutuklanarak...

24 Ekim 2014 Cuma 16:40
96 Okunma
Annesini Tehdit Etti Yine Tutuklandı
Samsun’da kolonya almak için istediği 1 lirayı kendisine vermeyen annesine tekme atarak yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle 1 yıl 8 ay ceza alıp 24 gün önce cezaevinden tahliye olan bağımlı genç, annesine yine saldırınca tutuklanarak yeniden cezaevine gönderildi.

Olay, Canik ilçesinin Yavuz Selim Mahallesi’nde yaklaşık yaklaşık 3 ay önce meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kolonya bağımlısı olduğu öğrenilen 33 yaşındaki Engin K., içmek için kolonya almak üzere annesi 55 yaşındaki Bedriye K.’den 1 lira para istedi. Anne Bedriye K., oğlunun kolonya içmesine engel olmak için 1 lira paralı kendisine vermedi. Öfkelenen Engin K., annesine bıçak çekerek tekme atıp zorla 1 lira para istedi. Annenin şikayeti üzerine Engin K., Irmak Polis Merkezi ekipleri tarafından gözaltına alındı. "Gaspa teşebbüs" suçundan bir ay önce Samsun Adliyesi’ne sevk edilen Engin K., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Samsun Kapalı cezaevi’ne gönderildi. Engin K. hakkında, "basit yaralama, hakaret, silahla, tehdit ve silahla gasp" suçlarından dava açıldı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 24 gün önce görülen davanın ikinci ve son duruşmasında anne Bedriye K., oğlundan şikayetçi olmadığını söyledi.

Tutuklu sanık Engin K. ise, "Annemden para istedim. Bana ’git buradan’ diye bağırdı. Sinirlenip kendisine tekme attım. Elimde bıçak vardı. Ancak ben bu bıçağı anneme vurmadım. Daha sonra polisler gelince de teslim oldum. Bıçağı polislere teslim ettim, pişmanım" diye konuştu.

Mahkeme heyeti Engin K.’nin gasp suçundan beraatine hükmederken, annesine tekme atarak yaralamaktan önce 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı ancak annesinin de şikayetçi olmaması üzerine hükmün açıklanmasına yer olmadığına karar vererek cezayı erteledi ve şahsın tahliyesine karar verdi.

24 gün önce cezaevinden tahliye olan Engin K., dün akşam saat 21.00 sıralarında eve alkollü geldi ve annesiyle tartışıp üzerine yürüyerek elindeki kırık cam parçası ile tehdit etti. Oğlunun kendisine saldırmak isteyip ölümle tehdit etmesi üzerine anne Bedriye K., şikayetçi oldu. Canik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan Engin K., eve alkollü geldiğini ve annesinin niye geldiğini sorduğunda tartıştıklarını, elindeki içki bardağının yere düşüp kurulduğunu ve annesini tehdit ve hakaret etmediğini savundu.

Irmak Polis Merkezi’nde ifadesi alınan Engin K., bugün Samsun Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren Engin K., tutuklanarak 24 gün önce tahliye olduğu Samsun Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Yorumlar