banner464

Arkadaşını Yakan Genç Tutuklandı

Karaman'da bir evde arkadaşını evden atmak için üzerine tiner döküp yakan genç tutuklandı.

Arkadaşını Yakan Genç Tutuklandı

Karaman'da bir evde arkadaşını evden atmak için üzerine tiner döküp yakan genç tutuklandı.

22 Haziran 2016 Çarşamba 16:36
7246 Okunma
Arkadaşını Yakan Genç Tutuklandı

Karaman'da Zembilli Ali Efendi Mahallesi 768'inci sokaktaki tek katlı müstakil bir evde iki arkadaş arasında çıkan kavga sonrası arkadaşının üzerine tiner dökerek yakan Gökhan K.(19) tutuklandı.

OLAY
Zembilli Mahallesi 768. Sokak üzerinde bulunan tek katlı kerpiç evde meydana geldi. Gökhan K.(19) ile Ö.M.Ç. (16) isimli iki arkadaş aynı evde yaşıyordu. İkili arasında çıkan tartışmada Gökhan K. arkadaşı Ö.M.Ç.' yi evden kovdu. Ö.M.Ç. evden gitmek istemeyince Gökhan K'de evde bulunan uçucu maddeyi Ö.M.Ç'nin üzerine dökerek ateşe verdi. Evdeki eşyalara da sıçrayan uçucu madde evinde yanmasına sebep oldu. Evden yükselen dumanları gören vatandaşlar durumu hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Yanan evden çıkarılarak sağlık ekipleri tarafından müdahale altına alınan Ö.M.Ç, yapılan ilk müdahalenin ardından Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Ö.M.Ç, Karaman Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk tedavisinin ardından Konya'ya sevk edildi.

ARKADAŞINI VE EVİ ATEŞE VERİP İZLEMİŞ
Dövme yaparak geçimini sağlayan Gökhan K., polisteki sorgusunda evin babasına ait olduğunu ve bir süredir Ö.M.Ç. ile birlikte kaldıklarını belirterek, "Olay günü birlikte tiner çekiyorduk. Tartıştık. Ben de eşyalarını toplayıp, evi terk etmesini söyledim. O da terk etmedi. Ben de Ö.M.Ç. 'nin üzerine ve eve tiner döküp ateşe verdim. Sonra da evden çıkıp izledim. Yangını gören çevredekiler de polise ve itfaiyeye haber verdi" dediği öğrenildi.
Yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Gökhan K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağır yaralı Ö.M.Ç.'nin ise tedavisinin de sürdüğü belirtildi.

Son Güncelleme: 23.06.2016 13:03
Yorumlar