banner464

Artvin’de Yangın

Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Otluca köyünde çıkan yangında ev, samanlık, ahır ve atölye tamamen yanarken, önemli ölçüde maddi hasar meydana geldi.Edinilen bilgiye göre, Şavşat’a bağlı Otluca köyü Cami Mahallesi’nde köy sakinlerinden...

Artvin’de Yangın

Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Otluca köyünde çıkan yangında ev, samanlık, ahır ve atölye tamamen yanarken, önemli ölçüde maddi hasar meydana geldi.Edinilen bilgiye göre, Şavşat’a bağlı Otluca köyü Cami Mahallesi’nde köy sakinlerinden...

25 Aralık 2014 Perşembe 10:31
75 Okunma
Artvin’de Yangın
Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Otluca köyünde çıkan yangında ev, samanlık, ahır ve atölye tamamen yanarken, önemli ölçüde maddi hasar meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Şavşat’a bağlı Otluca köyü Cami Mahallesi’nde köy sakinlerinden Mevlüt Kaya’ya ait samanlıkta dün gece başlayan yangın kısa sürede ayni şahsa ait ev, ahır ve atölyeye de sıçradı. Olayda herhangi bir yaralanma olmazken, Kaya’nın evi kullanılmaz hale geldi.

Yoğun kar yağışı olan bölgede olumsuz hava şartlarına rağmen Kaymakam Cemil Sarıoğlu ve Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk olay yerine intikal etti. Özellikle Çiftlik köyü eski karakolunun altındaki yolun aşırı rampa oluşundan dolayı bazı araçlar yangın yerine çıkmakta zorlandı. Yolun Köy Hizmetleri ekipleri tarafından açılmış olmasına rağmen kar ve buzlanma nedeniyle çıkılamadığı yerde ilçe kaymakamı ve belediye başkanının araçlarından inerek yangın söndürme araçlarının bir an önce yangın mahalline ulaşması için araçları itmeleri ve yoğun çabaları dikkat çekti.

Olayla ilgili olarak bir açıklama yapan Kaymakam Cemil Sarıoğlu, “Devlet vatandaşının yanındadır. Bizler devlet olarak kimseyi aç, susuz ve sıkıntılı bir şekilde bırakmayız. Malum hava şartları bazı kurtarma araçlarımızın köye çıkışını zorlaştırmıştır. Buna rağmen görüldüğü gibi bütün kamu kurum ve kuruluşları buradadır. Şu an mağdur olan vatandaşımız için her türlü desteği sunacağız. Can kaybının olmaması sevindiricidir. Mal kaybı yerine gelir. Evleri yanan bu kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum. Buraya gelirken sayın valimiz aradı, geçmiş olsun dileklerini iletmemi söyledi. Bizler de konuyla ilgili olarak sayın valimize bilgi sunacağız. Şu andan itibaren bütün arkadaşlarımız gerekli çalışmayı yapacak. Bu ailemizin mağduriyeti giderilecektir” dedi.

Evi yanan Mevlüt Kaya ise, “Evde yemek yedik çay içecektik. Kızım ‘ben sizlere kurabiye yapayım çayla birlikte içeriz’ dedi. Kızım diğer odaya gidip tekrar koşarak içeri girip ‘yanıyoruz’ dedi. Hepimiz bir anda dışarı fırladık. Komşularımızın duyması için tüfekle 2 defa ateş ettim. Sonra ahırdaki hayvanları ve çeşitli eşyaları kurtarmaya çalıştık. Hayvanları kurtardık ama aşırı rüzgar nedeniyle yangın bir anda her tarafı sardı. Ev, samanlık, ahır ve atölye tamamen yandı. Yıllarca çalışıp, çabalayıp biriktirerek yapmış olduğum her şeyim gitti. Hiçbir şey kurtaramadık. Yangının bir kasıt olduğunu asla düşünmüyorum. Benim bu köyde veya hiçbir yerde kimse ile bir sıkıntım yoktur. Ama yangının neden çıktığını bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Yangında Şavşat Jandarma Komutanlığı ekipleri geniş güvenlik önlemleri alırken, olayla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Yorumlar