Bozyazı’da polis sahte para uyarısı yaptı

Mersin’in Bozyazı ilçesinde polis, hayvan pazarında sahte para uyarısı yaptı.Polis, her Kurban Bayramı’nda kurbanlık pazarlarında yaşanan sahte para ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek için satıcıları bilinçlendirme çalışması...

banner491
Bozyazı’da polis sahte para uyarısı yaptı
banner567

Mersin’in Bozyazı ilçesinde polis, hayvan pazarında sahte para uyarısı yaptı.

Polis, her Kurban Bayramı’nda kurbanlık pazarlarında yaşanan sahte para ve dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek için satıcıları bilinçlendirme çalışması yaptı. Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, Merkez Mahallesi Paşabeleni mevkisinde bulunan kurbanlık pazarındaki satıcıları tek tek dolaşarak uyarılarda bulundu. Kurbanlık satıcılarına broşürler dağıtan Toplum Destekli Polis Muhammed Bostan, paranın sahte olduğunu ve nasıl anlayabileceklerini detaylı şekilde anlattı. Bostan, “Toplum destekli polis olarak önleyici polislik hizmetleri kapsamında bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Satıcıları ziyaret ederek mağduriyet yaşanmaması için çalışmalar yapıyor gerçek ve sahte parayı anlatıyoruz. Vatandaşı dolandırıcılık olaylarına karşın bilgilendiriyoruz” dedi.

Polis, hayvan satıcılarına tavsiyelerde bulunarak, öncelikle kurban pazarlarının yoğun olduğu günlerde biraz daha dikkatli, başlarında birden fazla müşteri olduğunda ise biraz daha da duyarlı ve dikkatli olmalarını istedi. Dolandırıcıların genelde yoğunluğu tercih ettiklerini, bir müşteri ile alışverişi bitirmeden, diğer bir müşteri ile alışveriş yapmamalarının menfaatlerine olacağını, kurban satıcılarının mağdur olmamasını istediklerini, bu nedenle bu uyarıları yaptıklarını, en ufak bir şüpheli durumda ise mutlaka güvenlik güçlerine haber verilmesini ifade ettiler.

Yapılan bilgilendirmeyi olumlu bulduklarını söyleyen hayvan satıcıları, polisin uyarılarını dikkate alarak satış yapacaklarını ifade ettiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner618

banner625

banner612

banner590