banner597

Cinci Hoca Karaman’da 5 Kişinin Cinayetine Sebep Oldu

Bir aileyi 2 milyon TL dolandıran ve "cin çıkarma" seansları düzenleyerek birçok kişiden haksız kazanç sağladığı öne sürülen cinci hocanın, daha önce de Karaman’da kayınpederi ile ilişkiye giren kadını kocasına öldürttüğü ortaya çıktı.

banner491
Cinci Hoca Karaman’da 5 Kişinin Cinayetine Sebep Oldu
banner567

Antalya'da çok sayıda kişiyi kendilerine 'ölüm büyüsü' yapıldığına ikna edip, 'cin çıkarma' seansları düzenleyerek, haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla tutuklanan Tali Yüksel Yeşilot ve eşi Öznur Yeşilot hakkında hazırlanan iddianamede, çiftin, 'ölüm büyüsü' olduğu iddiasıyla ve 'cin çıkarma' bahanesiyle İ.O. ve ailesinden 2 yılda toplam 2 milyon TL aldığı kaydedildi. İddianamede Tali Yüksel Yeşilot'un, İ.O.'nun kızı E.O.'ya, içinde cinler olduğu iddiasıyla cinsel istismarda bulunduğu da belirtildi. İddianamede, ayrıca şikayetçi olarak yer alan diğer 7 kişinin de benzer suçlamalarda bulunarak, sanıklara değişen miktarda para verdiklerini söylediği kaydedildi.

ERMENEK’TEKİ CİNAYETİ AZMETTİRMİŞ

Tali Yüksel Yeşilot'un, 2 yıl önce Karaman'ın Ermenek ilçesinde, Hakan N.'nin boşandığı eşi Şerife Ş. ile 4 akrabasının öldürülmesiyle ilgili 'azmettiricilik' suçundan yargılandığı ortaya çıktı. Ermenek Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, Hakan N. ve Şerife Ş.'nin daha önce evli oldukları, Narlı'nın babası Ahmet N.'nin çevresinde 'cinci hoca' olarak tanınan Tali Yüksel Yeşilot'u telefonla arayarak, dargın olan gelini ve oğlunu barıştırmasını istediği duruşma tutanaklarına girdi.

Ermenek'e gelen Yeşilot'un, Şerife Ş. ile görüştüğü, bu görüşmede Şerife Ş'nin, kayınpederi ile birkaç kez cinsel ilişkiye girdiğini, bu nedenle bir çocuk düşürdüğünü belirterek, "Eşimin yüzüne bakamıyorum. Bu yüzden boşandım" dediği, Yeşilot'un da bu görüşmeden elde ettiği bilgiyi Hakan N. ile paylaşıp, "Bunlar nasıl insan? Bunların hakkı kurşundur. Eski eşin ayrıca kuzeniyle evlenecek" diyerek, cinayete azmettirdiği ileri sürüldü. Bu olay sonrası Hakan N., eski eşi Şerife ile kayınvalidesi Ayşe, baldızları Şeyda ile Şeyma Ş. ve kuzen Hüseyin A.’yı öldürdü.

Görülen dava sonunda Tali Yüksel Yeşilot, 'kasten öldürmeye azmettirme' suçlamasından beraat ederken, 'dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık'tan suçlu bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590